הארץ

שתי נשים נעצרו בחשד שעסקו בזנות, לאחר שנמצא ששבעה חדרים הסמוכים למנזר סרטנסקי במוסקווה שימשו למתן שירותי מין תמורת 1,759 רובל (כ-60 דולר) לשעה. ראש המנזר, האב טיכון, נחשב למורהו הרוחני של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שהוא נוצרי אורתודוקסי מאמין, כך דיווח ה"טלגרף".

דיווחים סותרים התקבלו בנוגע לבעלות על בית הבושת, ששכן במלון קטן השייך לרשת פודושקין. אתר אינטרנט בעל קשרים הדוקים עם המשטרה ועם שירותי הביטחון, מפרסם כי המנזר הוא שהשכיר את הבניין שבו נמצא בית הבושת. לעומת זאת, עובד במנזר אמר כי "לפני זמן מה שכרנו חדרים לסמינר. בית הבושת התגלה כשהתחלנו לבדוק אילו חדרים שלנו. המוסד הזה קיים שם זמן רב, ולנו אין כל קשר אליו".

בסרטון פרסומת של בית הבושת רואים רתמות עור, שרשרות ושוטים תלויים במרתף, ובאתר של רשת פודושקין נכתב שבמלון יש חדרים "המתאימים למשחקים ארוטיים". המשטרה הודיעה כי היא מחפשת אחר הבעלים של בית הבושת.

הפטריארך קיריל, ראש הכנסייה הרוסית האורתודוקסית, הציג עמדה בלתי מתפשרת מוקדם יותר השנה כלפי שלוש חברות בלהקת פוסי ריוט, ששרו ורקדו בקתדרלה המרכזית של מוסקווה במחאה נגד פוטין. מנהיג הכנסייה, בעל ברית קרוב של פוטין, כינה את הפגנת המחאה של הלהקה הפמיניסטית חילול קודש, ושלוש הנשים הועמדו לדין ונגזרו עליהן שנתיים מאסר. בינתיים שוחררה אחת מהן בעקבות ערעור.

קתדרלת ישו המושיע במוסקווהצילום: בלומברג

מבקרים של הכנסייה הרוסית האורתודוקסית אומרים שחלה ירידה במעמדה המוסרי בגלל התנהגותם של בכיריה. ביקורת קשה הוטחה על הפטריארך קיריל על שענד שעון ברגה, ששוויו של יותר מ-30 אלף דולר. כומר במוסקווה נחקר לאחר שבאוגוסט התנגשה מכונית הספורט בה נהג, ב-מ-וו 4Z, שנשאה לוחית רישוי ממלטה. גם הימצאותו של מתקן לרחיצת מכוניות מתחת לקתדרלה במוסקווה הוא מקור לבדיחות. הכנסייה טוענת בתגובה, שהיא קורבן למסע הכפשות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ