אי-פי

הצעת חוק, שמטילה עונש מוות על הומוסקסואלים תאושר עוד לפני סוף 2012, זאת על אף הביקורת הבינלאומית שנמתחת עליה, כך הודיעה אתמול רבקה קדאגה, יו"ר הפרלמנט של אוגנדה, שטענה כי רוב האזרחים תומכים בו. קדאגה אמרה לעיתונאים כי הצעת החוק תיכנס לתוקף ותהפוך לחוק עוד השנה.

"אזרחי אוגנדה דורשים את זה", אמרה קדאגה, וחזרה על הבטחה שהשמיעה ביום שישי בכנס נגד הומוסקסואלים, שנושאו העיקרי היה "הסכנה החמורה" שהומוסקסואלים מהווים לילדי אוגנדה. אחדים מהכמרים הנוצרים שהשתתפו בכנס ביקשו ממנה, לדבריה, להעביר את החוק בתור "מתנה לחג המולד".

החוק באוגנדה קובע כי ההומוסקסואליות נחשבת לפשע. ואולם, ב-2009 אמר דוד בהאתי, פוליטיקאי ממפלגת השלטון, שנחוץ חוק תקיף יותר "כדי להגן על הילדים מפני הומואים". לטענתו, הומואים עשירים מהמערב "מגייסים" ילדים עניים בהבטחות לכסף ולחיים טובים יותר. בהאתי אמר שהוא מאמין שהחוק שלו נהנה מתמיכה רבה בפרלמנט ויעבור ללא קשיים.

מפגינים נגד הומואים באוגנדהצילום: אי-פי

פעילים למען זכויות ההומואים והלסביות באוגנדה אומרים, למרות התנגדותם לחוק, שהוא מסייע להם במאבקם לשוויון בכך שהעלה למודעות הציבור נושא שעד כה היה אסור לדבר עליו. הומוסקסואליות נחשבת לפשע ברבות ממדינות אפריקה.

פפה ג'וליאן אונזיימה, פעיל למען זכויות ההומואים, אמר כי הלחצים לאשר את החוק החדש מתסכלים. "זה מאכזב מאוד, אבל אנחנו גם מבקשים להיפגש עם יו"ר הפרלמנט", הוסיף. עם זאת ציין כי סביר להניח שהיא לא תסכים להיפגש איתם.

למרות שנראה כי החוק נהנה מפופולריות באוגנדה, נמתחת עליו ביקורת רבה בחו"ל. נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר כי החוק "לא סביר" ואילו אחדות ממדינות אירופה איימו שיקצצו בסיוע לאוגנדה אם החוק יאושר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ