היסטריית לוטו בארה"ב |

שני זוכים ממיזורי ואריזונה יחלקו 380 מיליון דולר

המולטי-מיליונרים החדשים טרם נמצאו. הם גברו על סיכויים של 1 ל-175 מיליון לזכות, אך העבר מלמד כי לא כל הזוכים הפכו מאושרים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

אמריקה בטירוף לוטו. לפנות בוקר עמדו תושבי ארה"ב בתור כדי לנצל את ההזדמנות האחרונה לרכוש כרטיסים להגרלת 580 מיליון הדולר, סכום ההגרלה השני בגודלו בתולדות אמריקה. המספרים שעלו בגורל הם 29, 23, 22, 16, 6, 5 אך עדיין לא ידוע אם מישהו ניחש את כל השישה. שני זוכים ממיזורי ואריזונה יחלקו ב-380 מיליון דולר, הפרס הראשון. אך אלו עדיין לא נמצאו.

יותר מ-160 מיליון כרטיסי לוטו נמכרו בקצב של 130 אלף לדקה. הסיכוי לזכות בפרס הגדול, אגב, הוא 1 ל-175 מיליון. אף על פי שב-16 הגרלות רצופות לא היה זוכה בפרס הגדול, הסיכוי כי הפעם מישהו יזכה בפרס הוא 75%. לכן אפילו אלו שזכו כבר בסכומי עתק מתרגשים.

שלשום נכנס דונג טראן, מהגר מווייטנאם שלפני שש שנים חלק את הפרס הראשון של 365 מיליון דולר עם שבעה זוכים נוספים, לאותה חנות בנברסקה שבה רכש את הכרטיס הזוכה וקנה מג'ניס מיצנר, מי שמכרה לו את הכרטיס הזוכה אז, 22 כרטיסים להגרלה של היום. "צחקנו על זה", סיפרה. "אמרתי לו: תאר לך שתזכה עוד פעם".

קרדיט: צילום MULTI-STATE LOTTERY ASSOCIATION רויטרס

יזכה מי שיזכה, הרי שהוא מוזהר לנהוג בשיקול דעת נוכח העושר הפתאומי. הקרן הלאומית לחינוך פיננסי, ארגון שלא למטרות רווח, מעריכה כי כ-70% מבני האדם שזוכים פתאום בהון מפסידים את כספם בתוך שנים אחדות.

"היכולת לשלוט ברגשות לפני שעושים משהו פתאומי עם הכסף זו משימה קשה", אומר פול גולדן, דובר הקרן. זכורה האשה שזכתה פעמיים בהגרלת הפיס של ניו ג'רזי ובזבזה את 5.4 מיליון הדולר שנפלו בחלקה. אדם מווסט וירג'יניה, שזכה ב-315 מיליון דולר לפני כעשר שנים, תלה את הפסדו במותה של נכדתו ממנת יתר, בגירושיו, במאות תביעות שהוגשו נגדו ובהיעדר חברים אמיתיים.

"אני מכירה המון אנשים שזכו בהגרלה וכיום הם מרוששים", אומרת סנדרה הייז, שחלקה בזכייה בסך 224 מיליון דולר עם 12 מעמיתיה לעבודה. היא קיבלה יותר מ-6 מיליון דולר אחרי מס. "מי שלא ממושמע, מתרושש. ולא חשוב כמה כסף יש לך". לאחר הזכייה בילתה שבוע בהוואי וקנתה לה לקסוס חדשה, אבל היום, שש שנים לאחר מכן, היא עדיין עושה את קניותיה בחנויות הוזלה ומתקיימת מהכנסה קבועה, אם כי גבוהה משמעותית מזו שקיבלה קודם לכן.

מנחש לוטו מפיניקס. גם הזוכה הגיע מאריזונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ