בניו יורק חוגגים יום היסטורי ללא אלימות

ביום שני לא התקבלו בתפוח הגדול דיווחים על אירועי ירי, דקירה או עבירות נוספות. "זה היום השקט ביותר שהמשטרה זוכרת", ציין דובר משטרת העיר

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

יום שני השבוע נכנס לרשומות העיר ניו יורק כיום יוצא דופן שכמוהו אפילו זקני העיר לא זוכרים. לדברי המשטרה, ביום זה לא התקבל אפילו דיווח אחד אירוע על ירי, דקירה, או עבירות אלימות אחרות. נתוני היום החריג נרשמים בשנה שבה ניו יורק יודעת את שיעור מעשי הרצח הנמוך ביותר מ-1960, כפי שציין דובר משטרת העיר, פול בראון. "זה היום השקט ביותר שהמשטרה זוכרת", אמר בראון.

מומחים הבקיאים בנושא אמרו שאינם זוכרים בעבר הנראה לעין יום בלתי אלים שכזה. "זה נדיר ביותר בעיר של שמונה מיליון תושבים", אמר בתגובה טום רפטו, מחבר "משטרה אמריקאית 2012-1949". אף ששיעור הפשיעה הכללית בניו יורק עלה ב-3% השנה ושחל גידול של 9% בשיעור הגניבות, שאותו מייחסת המשטרה לגל גניבות הטלפונים החכמים, שיעורי הרצח בעיר ירדו ב-23%.

לדברי משטרת ניו יורק, מספר מעשי הרצח בעיר ירד השנה ל-366 לעומת 472 בשנה שעברה. לשם השוואה, בשיקגו, עיר מוכת כנופיות אלימות, שבה חיים פחות משלושה מיליון תושבים, נרשמו לדברי המשטרה 462 מקרי רצח ב-2012. מדו"חות משטרת פילדלפיה, עיר של כ-1.5 מיליון תושבים, עולה שמספר מעשי הרצח הגיע השנה ל-301, בדיוק כמספרם בשנה שעברה.

שוטרים בטיימס סקוור בניו יורק, 2008צילום: רויטרס

רפטו ייחס את ההצלחה בניו יורק לטקטיקת הפעילות היזומה של משטרת העיר, הכוללת מדיניות שנויה במחלוקת של עיכוב חשודים וחיפוש. בניגוד למקטרגים, הטוענים שהעלייה החדה בעיכוב תושבים לא מניבה עלייה דומה בשיעור החרמות כלי הנשק, אומרים גורמים רשמיים במשטרה שמדיניות הפעילות היזומה גורמת לעבריינים לחשוב פעמיים לפני שהם יוצאים לרחוב חמושים באקדחים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ