צפון קוריאה דוחה את שיגור הטיל לחלל

פיונגיאנג הודיעה כי שיגור הלוויין, שעורר ביקורת ודאגה ברחבי העולם, ידחה בשל ליקוי טכני. הטיל הקודם שניסתה המדינה לשגר התפרק בחלל

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

צפון קוריאה הודיעה כי תדחה את טווח הזמנים בו תכננה לשגר לחלל טיל ארוך טווח בשבוע, בשל ליקויים טכנולוגיים, כך דיווחה היום (שני) סוכנות הידיעות של המדינה. הכוונה לשגר את טיל הלוויין עוררה גינויים חריפים בעולם.

השיגור תוכנן להתקיים בין התאריכים 10 ל-22 בדצמבר, ואילו היום הורחב תאריך השיגור עד ל-29 בדצמבר. בימים האחרונים דווח כי ככל הנראה, צפון קוריאה לא תוכל לשגר את הטיל בזמן שתוכנן. "טכנאים מצאו ליקוי טכני באחד ממרכיבי המנוע של הטיל הנושא את הלוויין, והחליטו להאריך את תקופת השיגור עד 29 בדצמבר", דיווחה סוכנות הידיעות.

ארצות הברית , יפאן ודרום קוריאה גינו את הכוונה לשגר את הטיל, וחוששות כי הוא מהווה ניסויים לקראת פיתוח טיל בליסטי שיכול לשאת ראש נפץ גרעיני. הן טוענות גם כי השיגור מהווה הפרה של ההגבלות שמועצת הביטחון של האו"ם הטילה על פיונגיאנג.

הכנות לקראת השיגור הקודם בצפון קוריאה

צפון קוריאה מצדה עומדת על כך שהשיגור נועד "למטרות שלום", ומטרתו למקם לוויין מזג-אוויר. אולם יש שטוענים כי היא עומלת על פיתוח טיל בן יבשתי, בעל טווח של מעל ל-6,700 ק"מ, שיכול להגיע גם לשטח ארה"ב.

בפעם הקודמת שניסתה צפון קוריאה לשגר טיל ארוך טווח, בחודש אפריל, השיגור נכשל והטיל התפרק במעופו. גם השיגור הקודם עודד גל גינויים בינלאומי. דובר של סוכנות החלל של צפון קוריאה טען כי מדעני הסוכנות ניתחו את הטעויות מהשיגור הכושל ושיפרו את יכולות הטיל. עם זאת, מומחים מטילים ספק רב בנוגע ליכולותיה של צפון קוריאה לשפר את הכשלים שהביא להתפרקות הטיל בשיגור הקודם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ