רוב האמריקאים: סנטה קלאוס קיים והוא דמוקרט

סקר שנערך לקראת חג המולד קובע כי מחצית מהאמריקאים חושבים שסנטה יקצץ במתנות בגלל המצוק הפיסקאלי; 17% מהמשיבים מאמינים גם בקופידון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

יותר ממחצית מהאמריקאים מאמינים בקיומו של סנטה קלאוס - כך עולה מסקר שנערך לרגל חג המולד, שיחול בעוד שבועיים. הסקר, שערך מכון Public Policy Polling בקרב 500 בני אדם, גילה עמדות מפתיעות לגבי האופן בו תופסים האמריקאים את הדמות האגדית.

ביחס לעמדות הפוליטיות של סנטה קלאוס, 44% מהמשיבים טענו כי הוא דמוקרט, לעומת 28% בלבד שסברו שהוא רפובליקאי. 51% השיבו כי נשיא ארה"ב, ברק אובמה, יקבל מסנטה מתנה, והיתר סברו כי הוא יקבל גוש פחם - כפי שמקבלים לפי האמונה הרווחת ילדים רעים. 63% אמרו כי המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב, מיט רומני, יקבל מסנטה מתנה.

גם המצוק הפיסקלי שמאיים לפגוע בארה"ב מפחית מהציפיות שהציבור האמריקאי תולה בסנטה קלאוס. 54% מהמשיבים דואגים שבגלל המצוק הפיסקלי, סנטה ייאלץ לקצץ במתנות השנה.

עוד עולה מהסקר כי 80% מהאמריקאים מאמינים שהם היו השנה "ילדים טובים" וכי הם יקבלו מתנה מסנטה. רק 10% מהמשיבים אמרו כי החלק האהוב עליהם בחג הוא קבלת מתנות; 62% השיבו כי הבילוי המשותף עם המשפחה הוא החלק הטוב ביותר בחג, 4% ציינו את החופש מהעבודה, ו-4% נוספים הדגישו את האוכל.

הסקר בדק את האמונה של האמריקאים גם בדמויות מיתיות נוספות. בעוד 52% מאמינים כי סנטה קלאוס קיים, 19% השיבו שדווקא שדונים קיימים, ו-17% העידו שהם מאמינים בקופידון.

ביחס לסיטואציות היפותטיות שעשויות להתרחש בחג, השיבו 43% מהנשאלים כי אם היו רואים את סנטה קלאוס מנשק את אמם, הם היו מגלים זאת לאביהם. לעומת זאת, אם אחד מהאיילים של המזחלת של סנטה קלאוס היה דורס את סבתם בטעות, 61% לא היו מגישים נגדו תלונה במשטרה.

הסקר גילה גם כי האמריקאים לא יודעים כל כך הרבה על חג החנוכה היהודי. רק 32% ידעו לענות כמה ימים יש בחג, לעומת 18% שחשבו כי בחנוכה יש שבעה ימים ו-18% נוספים שסברו כי בחג יש 12 יום. "אני בטוח שסנטה ישמח לדעת שרוב האמריקאים מאמינים בו", אמר דין דבנאם, נשיא PPP, "עכשיו הוא רק יצטרך להכניס לגרביים של כולם לוח שנה של חנוכה".

קרדיט: צילום UNIVERSAL PICTURES HANDOUT רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ