לוגו רויטרס
רויטרס

כ‑60 בני אדם נמחצו למוות בשעטה המונית של קהל חוגגים, שקיבלו את פני השנה החדשה במופע זיקוקים באצטדיון באבידג'אן שבחוף השנהב, כך מסרה הממשלה בידיעה רשמית שהתפרסמה היום (ג'). אחד הפצועים, שהתראיין בבית החולים המקומי סיפר שהבהלה החלה עם הגעת כוחות הביטחון לפזר את ההתקהלות. במהומה שנוצרה מעדו רבים ונרמסו למוות. "עד כה נספרו 60 הרוגים ו‑49 פצועים", מסר שר הפנים האמד באקאיוקו בהודעה ששודרה בטלוויזיה הלאומית.

נשיא חוף השנהב אלסאן אואטארה שביקר אצל הפצועים בבית החולים, כינה את התקרית אסון לאומי והודיע על פתיחת חקירה לבירור נסיבות המקרה. כתמי דם ונעלים זרוקות שנותרו בבוקר יום שלישי ליד האצטדיון העידו על הטרגדיה שאירעה במקום בלילה. "שני ילדיי היו כאן אתמול. אמרתי להם לא ללכת, אבל הם לא שמעו לי. הם יצאו בשעה שישנתי. מה אעשה?", אמרה אסטו טורה, עובדת נקיון, והוסיפה שעדיין אינה יודעת אם הצליחו להסתלק מהמקום ללא פגע.

מאז 2010, שבה נרמסו 18 בני אדם למוות בעת משחק כדורגל באצטדיון, לא התרחש באבידג'אן אסון שכזה. חוף השנהב, שהיתה בין המדינות השלוות והיציבות כלכלית במערב אפריקה, עדיין מנסה להתאושש ממלחמת אזרחים שהתחוללה במקום ב‑2011 וגבתה את חייהם של 3,000 אזרחים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות