מת ממציא "הצעצוע הנצחי של המאה ה-20"

אנדרה קאסאן, טכנאי חשמל במקצועו, המציא את Etch a Sketch בסוף שנות ה-50. מאז, נמכרו ברחבי העולם יותר מ-100 מיליון עותקים של המשחק

קאס ג'ונס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קאס ג'ונס, גרדיאן

אנדרה קאסאן, ממציא משחק הילדים הפופולרי Etch a Sketch, הלך לעולמו בחודש שעבר בפאריס בגיל 86 - כך הודיעה הבוקר (ראשון) חברת המשחקים "אוהיו ארט". Etch a Sketch הוא צעצוע שרטוט המאפשר לדורות של ילדים לצייר על משטח מכאני ואז למחוק בקלות את הציוריהם ולהתחיל מחדש.

"Etch a Sketch הביא הצלחה רבה לחברת 'אוהיו ארט', ואנחנו נהיה אסירי תודה לנצח לאנדרה בשל כך. המצאתו הסבה אושר לרבים במשך תקופה ארוכה", אמר לארי קילגאלון, מנכ"ל החברה.

קאסאן, טכנאי חשמל, פיתח את הרעיון בסוף שנות ה-50, כשקילף נייר העתקה שקוף ממתג חשמל וגילה סימני עיפרון שעברו לצדו השני. הוא החל לפתח את הרעיון עד שבשנת 1959 נחשף הצעצוע לראשונה לציבור ביריד הצעצועים של נירנברג. אוהיו ארט התלהבה מהרעיון והחלה למכור אותו שנה לאחר מכן. מאז, נמכרו יותר מ-100 מיליון עותקים של המשחק. בסרטון - משרטטים את הכדורסלן האמריקאי לברון ג'יימס.

הדגם הקלאסי של Etch a Sketch הוא בעל מסך אפור, מסגרת אדומה ושני כפתורים לבנים הניתנים לסיבוב קדימה ואחורה וכך אפשר לשרטט בקלות. ניעור הצעצוע כולו גורם למחיקת הציור.

ב-1998 נכנס Etch a Sketch להיכל התהילה הלאומי לצעצועים של ארה"ב. אגודת יצרני הצעצועים האמריקאים הודיעה שללא ספק מדובר "באחד הצעצועים היצירתיים והנצחיים שיוצרו במאה ה-20".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ