עיתונאים בריטים נעצרו בחשד לפרשת האזנות סתר נוספת

משטרת לונדון הודיעה כי במסגרת החקירה המתמשכת ב"ניוז אוף דה וורלד", התגלתה קשירת קשר לפריצה לתאים קוליים בה מעורבים 6 עיתונאים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

שישה עיתונאים שעבדו בעבר ב"ניוז אוף דה וורלד" נעצרו על ידי הסקוטלנד יארד, כחלק מחקירת פרשה חדשה של פריצה לטלפונים בצהובון שנסגר. משטרת לונדון הודיעה היום כי במסגרת "מבצע ויטינג" לחקירת ההאזנות הלא חוקיות בעיתון, זוהתה קשירת קשר לפריצה להודעות קוליות ב-2006-2005.

בין שישה המעורבים יש שלושה גברים ושתי נשים, שניים מתוכם עובדים כיום בעיתון "הסאן". כולם נעצרו בלונדון ומתוחקרים בתחנות המשטרה בלונדון וצ'שייר. במקביל מתנהל חיפוש בבתיהם. אף לא אחד מהחשודים נעצר בעבר.

"חוקרי מבצע ויטינג זיהו חשד לקונספירציה נוספת, שבה נפרצו תיבות קוליות של טלפונים על ידי כמה עובדים לשעבר בניוז אוף דה וורלד", נמסר ממשטרת לונדון. המשטרה הוסיפה שקורבנות הפריצה לא יודעו עד כה על הפרשה, כחלק "מקו חדש של חקירה", וכי בחקירה יצרו קצינים קשר עם אנשים שלדעתם נפלו קורבן לפריצות לטלפונים.

החקירה המסועפת של פרשת ההאזנות הלא חוקיות, שהביאה לסגירת ניוז אוף דה וורלד, נמשכת כבר למעלה משבע שנים. בעבר העריכו חוקרים כי המספר הכולל של המצותתים מגיע ל-4,755. מלבד השימוש שעשו העיתונים בחוקרים פרטיים שפרצו באופן בלתי חוקי לתאים קוליים, נחקרו קשריהם של עורכי העיתון עם בכירים במשטרה ובממשל, שאותם שיחדו בתמורה למידע חסוי על דמויות בצמרת הבריטית.

מטה "ניוז אינטרנשיונל" בלונדוןצילום: אי-פי

    בחקירה הוגשו כתבי אישום נגד רבקה ברוקס, שעמדה בראש התאגיד ניוז אינטרנשיונל של רופרט מרדוק, ונגד העורך לשעבר של ניוז אוף דה וורלד, אנדי קולסון, הן בפרשת האזנות הסתר והן באשמת מתן השוחד. כתבי אישום הוגשו גם נגד עיתונאים רבים נוספים. בסך הכל עצר הסקוטלנד יארד בחקירת העבירות בעיתוניו של מרדוק מעל ל-50 בני אדם, יותר מ-20 מתוכם עיתונאים.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ