תעלומת החזירים בנהר סין |

עוד מאות גוויות התגלו

מספר הגוויות שהתגלו בנהר בשאנגחאי עלה ל-2,800, ומאמצי הפינוי נמשכים. עדיין לא ברור מה גרם למות החזירים שהופיעו בנהר בסוף השבוע

גרדיאן, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן, רויטרס

מעל ל-2,800 חזירים מתים התגלו בימים האחרונים בנהר שעובר דרך שאנגחאי שבסין, והוא אחד ממקורות השתייה המרכזיים של העיר. מספר הגוויות בנהר הואנגפו ממשיך לגדול, והוא עלה מכמה עשרות ביום חמישי ל-1,200 ביום ראשון, ול-2,813 ביום שני אחר הצהריים.

הסיבה למות החזירים עדיין נחקרת. בדיקות מים שבוצעו לאורך הנהר גילו נגיף מסוג porcine circovirus, שפוגע בחזירים אולם לא בבני אדם. לא נמצאו סימנים למחלות נוספות, והרשויות אומרות כי מי הברז בעיר בטוחים לשתייה.

ככל הנראה, החזירים נזרקו לנהר הואנגפו במחוז ג'ג'יאנג הסמוך. עיתון מקומי ציטט חקלאי שאומר שבמהלך החודשיים האחרונים כמעט 20 אלף חזירים מכפרו מתו מסיבות לא ידועות. בעיתון דווח כי בעוד שאנגחאי מפצה חקלאים שמטמינים כראוי חזירים מתים, במחוזות הסמוכים ג'גיאנג וג'יאנגסו אין מערכת פיצוי דומה, כך שחקלאים זורקים חזירים מתים למי הנהר לעתים קרובות. "אנחנו רואים חזירים מתים פה בכל שנה, אולם הפעם הם רבים יותר", אמר תושב מקומי לרשת הטלוויזיה CCTV.

פקחים מפנים את החזירים מגדות הנהר, אתמולצילום: רויטרס

ממשלת שאנגחאי מסרה היום (שני) באתר האינטרנט שלה כי עובדים ממשיכים לאסוף גופות מהנהר, ובוחנים את איכות המים. בתמונות מהמקום נראים פקחים על ספינות מושים את הגופות באמצעות מגרפות ארוכות.

שו רונג, מנהלת מחלקת הסביבה ברובע סונגיג'נג בשאנגחאי, אמרה כי הסיבות למות החזירים ייקבעו בתוך כמה ימים. "אנחנו פועלים לפנות אותם מהר, בשל חשש לזיהום המים", הוסיפה.

רבים במדינה הביעו דאגה על אף דיווחי הממשלה שהמים בטוחים לשתיה. "המים עדיין בטוחים למרות שחזירים מתים נמצאו צפים בהם?", צוטטה ליו וואנג'ינג בת 60 בעיתון "צ'יינה דיילי". "מאחר שאין בעיה עם שתיית המים, בבקשה תשאלו את מזכיר המפלגה בשאנגחאי, ראש העיר וראשי רשויות המים אם הם יהיו הראשונים שיטעמו את המרק הזה", כתב עורך הדין ג'אן יואנצ'ון בבלוג שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ