הארץ

אריק הארון, ששירת בצבא ארה"ב מ-2000 עד 2003, נעצר השבוע בארה"ב בחשד שלחם נגד צבא סוריה כחבר במיליציה חמושה שנחשבת לקבוצת טרור בעלת קשרים לאל-קאעדה. לפי הפרסום בכלי תקשורת בארה"ב ובאירופה, הארון, שנעצר לאחר שחזר לארה"ב, מואשם ב"קשירת קשר לשימוש בנשק להשמדה המונית מחוץ לגבולות ארה"ב", עבירה שהעונש המירבי עליה הוא מאסר עולם.

לפי כתב האישום, אריק הארון נכנס לשטח סוריה בינואר 2013 ולחם נגד צבא אסד לצד חברי מיליציית אל-נוסרה, שמופיעה ברשימת ארגוני הטרור של משרד ההגנה האמריקאי. לפי כתב האישום, הוא היה חלק מקבוצה קטנה של לוחמים שעשתה שימוש במטולי RPG נגד כוחות אסד.

בתצהיר שהועבר לבית המשפט נכתב כי הארון העלה לרשתות החברתיות תמונות שלו אוחז במטול RPG וכלי נשק נוספים, וכי הוא מופיע בסרטונים שהועלו ליו-טיוב לצד לוחמי אופוזיציה, שבאחד מהם הוא אומר "בשאר אל-אסד, ימיך ספורים... בכל מקום שאליו תפנה, נמצא אותך ונהרוג אותך". לפי רישומי בית המשפט, הארון הודה כי בתחילה לחם עבור צבא סוריה החופשי, אך עבר למיליציית אל-נוסרה אחרי התקפה משולבת של שני הכוחות על בסיס של צבא אסד.

הארון שוחרר מצבא ארה"ב ב-2003 לאחר שנפצע בתאונת דרכים ומאז התגורר בפניקס, אריזונה. לפי דובר הצבא האמריקאי, הוא מעולם לא הוצב בחו"ל בזמן שירותו הצבאי.

לוחמי המורדים באידליב, השבועצילום: אי-פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ