אני, גרטה. לפעילת הסביבה השוודית יש חברה חדשה: זוכת הנובל מלאלה יוספזאי

הפעילות נפגשו באוניברסיטת אוקספורד ושוחחו על המחאות העולמיות שהן מובילות. יוספזאי, שנאבקת עבור זכותן של נשים לחינוך, אמרה כי גרטה היא "החברה היחידה שאפסיד בעבורה לימודים"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תונברג ויוספזאי באוקספורד, אתמול
תונברג ויוספזאי באוקספורד, אתמולצילום: TAYLOR ROYLE - MALALA FUND/ר
לוגו גרדיאן
גרדיאן

פעילת הסביבה השוודית גרטה תונברג נפגשה אתמול (שלישי) עם זוכת הנובל הצעירה בהיסטוריה, מלאלה יוספזאי, באוניברסיטת אוקספורד שבבריטניה, בה לומדת יוספזאי הפקיסטנית.

בסוף המפגש, בו שוחחו השתיים על מחאותיהן, כתבה יוספזאי, שנאבקת עבור זכות נשים לחינוך, כי תונברג היא "החברה היחידה שאפסיד בעבורה לימודים". תונברג כתבה גם היא בחשבון הטוויטר שלה: "היום פגשתי את המודל לחיקוי שלי".

שתי הצעירות זכו לחשיפה עולמית לאור המאבקים שהן מובילות - תונברג, בת 17 הפכה לסמל מחאת האקלים, ויוספזאי, בת 22, לסמל המחאה נגד דיכוי נשים. יוספזאי, שנורתה בראשה בידי אנשי ארגון הטרור טליבאן כשהייתה באוטובוס, זכתה ב-2014 בפרס נובל לשלום על מחאתה. שמה של תונברג עלה בשנה שעברה כמועמדת אפשרית שעשויה לקבל את הפרס.

תונברג שוחחה בסוף פגישתן עם סטודנטים באוקספורד על משבר האקלים והמאבק בו. היא נמצאת בימים אלה בבריטניה כדי להשתתף בהפגנת התלמידים נגד הטיפול העולמי במשבר האקלים, שתיערך ביום שישי בבריסטול שבדרום מערב המדינה.

בשנה שעברה נבחרה תונברג לאשת השנה של מגזין "טיים". הפעילה השוודית זכתה לכבוד לאחר שהפכה לאדם המזוהה ביותר עם המאבק נגד ההתחממות הגלובלית והיוותה השראה למיליוני צעירים וצעירות שהצטרפו למאבק. תונברג היא האדם הצעיר ביותר שזכה בתואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ