הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צוות עורך בדיקת טמפרטורת גוף לתלמידות בית ספר בג'קרטה שבאינדונזיה, היום
צוות עורך בדיקת טמפרטורת גוף לתלמידות בית ספר בג'קרטה שבאינדונזיה, היוםצילום: Tatan Syuflana/אי־פי

ממשלת איטליה הודיעה היום (רביעי)  כי תשבית את כל בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה למשך כשבועיים - כך דווח בסוכנות הידיעות האיטלקית אנסא. עם זאת, לפי פרסום של סוכנות ידיעות בצרפת, שר החינוך האיטלקי הכחיש את הדיווח ואמר כי טרם התקבלה החלטה בנושא. הרשויות בארה"ב דיווחו הלילה כי מספר המתים מנגיף הקורונה במדינת וושינגטון עלה לתשעה בני אדם. עד כה יותר מ-93 אלף בני אדם נדבקו בנגיף ברחבי העולם, ומספר המתים עומד עתה על יותר מ-3,100. יותר מ-50 אלף בני אדם שנדבקו במחלה הצליחו להחלים.

לצפייה במפת התפשטות וירוס הקורונה המתעדכנת של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס

תור לקניית מסכות מגן בסיאול, היום
תור לקניית מסכות מגן בסיאול, היוםצילום: AFP

איטליה תשבית את כל בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה

ממשלת איטליה הודיעה היום (רביעי) כי תשבית החל ממחר את כל בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה עד לאמצע החודש וזאת בשל התפרצות נגיף הקורונה. חרף הפרסום בסוכנות הידיעות האיטלקית אנסא, סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי שר החינוך במדינה הכחיש את הדיווח וטען: עדיין לא התקבלה החלטה. 

באיטליה זוהו עד כה יותר מ-2,500 נדבקים בנגיף ו-79 מקרי מוות.   

(רויטרס)

דיווח: סגן נשיא נוסף באיראן נדבק בווירוס

כלי תקשורת באיראן דיווח היום שסגן נוסף של הנשיא חסן רוחאני נדבק בווירוס הקורונה, על פי "גורם המעורה בפרטים". לדיווח אין אישור מצד הממשל.

בשבועות האחרונים דווח על מספר בכירים בממשל האיראני שנדבקו בנגיף, בהם סגנית של הנשיא, סגן שר הבריאות וכעשירית מחברי הפרלמנט. מוקדם יותר היום פרסם משרד הבריאות האיראני נתונים מעודכנים לפיהם מספר המתים מהווירוס במדינה עלה ל-92 בני אדם. עד כה אובחנו באיראן 2,922 חולים.

(רויטרס)

איראן: מספר המתים מהווירוס עלה ל-92 בני אדם

מספר המתים מווירוס הקורונה באיראן עלה ל-92 בני אדם, כך על פי נתונים מעודכנים שפרסם דובר מטעם משרד הבריאות האיראני קיאנוש ג'הנפור במסיבת עיתונאים היום. מדובר בעלייה של 15 מתים מאז אתמול. עד כה אובחנו באיראן 2,922 חולים.

(אי-פי)

איגוד הרפואה בסין: זמן הדגירה החציוני של הקורונה, חמישה עד שבעה ימים

איגוד הרפואה בסין הודיע היום (רביעי) כי זמן זמן הדגירה החציוני של נגיף הקורונה הוא חמישה עד שבעה ימים וכי משך הדגירה המקסימלי הוא 14 יום. 

לפי הארגון, נרשמו מקרים בודדים בהם נדבקו חולים אחרי ששוחררו מבית החולים אך אין נתונים מדוייקים לגבי מספר המקרים הללו. לדבריו, אין עדויות לכך שאנשים כאלו הדביקו אחרים.  

התגלה מקרה הידבקות ראשון בפולין

בפולין התגלה מקרה הידבקות ראשון בווירוס הקורונה, כך אישר היום שר הבריאות במדינה. לדבריו, האיש מאושפז בבית חולים בעיר ז'ילונה גורה שבמערב המדינה ומצבו טוב.

(רויטרס)

הודו: 16 אזרחי איטליה אובחנו החולים בנגיף

16 אזרחים איטלקים השוהים בהודו אובחנו כחולים בנגיף הקורונה, כך על פי גורמים רשמיים במדינה. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח שאחד מהם שהה ברג'סטאן.

בכך, עלה מספר הנדבקים בהודו ל-28. 

סגן נשיא ארה"ב הודיע על הקלות בבדיקה לגילוי הנגיף

פנס בבית הלבן, הלילה
פנס בבית הלבן, הלילהצילום: Manuel Balce Ceneta/אי־פי

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, הודיע הלילה כי רשויות הבריאות הקלו את הדרישות לבדיקות לנגיף הקורונה. פנס, שמרכז את פעולות הממשל לבלימת התפשטות הנגיף, הוסיף כי מעתה כל אזרח יוכל לבקש מרופא המשפחה שלו הפניה לבדיקה. הוא הוסיף כי הרשויות החלו לבדוק אזרחים אמריקאים השבים מביקורים באיטליה ובדרום קוריאה, שני מוקדים מרכזיים של התפרצות הנגיף.

מספר המתים במדינת וושינגטון בארה"ב עלה לתשעה

הרשויות במדינת וושינגטון בארה"ב דיווחו אמש על שני מקרי מוות נוספים מנגיף הקורונה, המעלים את מספר המתים בכל המדינה לתשעה. 27 חולים אותרו עד כה בוושינגטון, שם זוהה מוקד התפרצות במחוז קינג שבו נמצאת סיאטל - העיר המאוכלסת ביותר במדינה.

בנוסף לכך, במדינת ניו יורק אותרו עד כה שני חולים.

מוות שביעי בארה"ב ומוות ראשון בספרד

במדינת וושיגנטון שבארה"ב דווח היום (שלישי) על מקרה מוות שביעי מהנגיף. לפי כלי התקשורת האמריקאים, הנגיף התגלה בגופו של החולה רק לאחר מותו. לכן, ייתכן שמדובר למעשה בחולה הראשון למות מהנגיף בארה"ב. 

הרשויות בספרד דיווחו גם על מקרה מוות ראשון במדינה מנגיף הקורונה. מדובר בגבר מאזור ולנסיה שמת ב-13 בפברואר. בדיקות הראו כי גופו נשא את הנגיף. 

(הארץ ורויטרס)

ארגון הבריאות העולמי: נגיף הקורונה קטלני יותר משפעת

ארגון הבריאות העולמי אמר היום (שלישי) כי נגיף הקורונה קטלני יותר משפעת. לטענת יו"ר הארגון, טדרוס אדהנום גברהיסוס, שיעור התמותה מהנגיף עומד על כ-3.4%, בעוד ששיעור התמותה מהשפעת העונתית הוא פחות מ-1%. 

במסיבת עיתונאים שערך בז'נבה, שוויץ, אמר טדרוס כי נגיף הקורונה "מתפשט בפחות יעילות מאשר השפעת, ולא נראה שההתפשטות נובעת בעיקרה מאנשים שאינם חולים". טדרוס הוסיף, כי למרות שאין עדיין טיפול או חיסון יעודיים לנגיף, ניתן "למגר אותו". 

(רויטרס)

מסיבת העיתונאים של ארגון הבריאות העולמי בז'נבה, שוויץ, היום
מסיבת העיתונאים של ארגון הבריאות העולמי בז'נבה, שוויץ, היוםצילום: AFP

מספר המתים באיטליה עלה ל-79; מת רביעי בצרפת

לפי נתונים חדשים שפורסמו היום (שלישי) מספר המתים מנגיף הקורונה באיטליה עלה ל-79. מספר הנדבקים הכולל במדינה עומד על 2,502. ב-24 השעות האחרונות דיווחה סוכנות ההגנה האזרחית של איטליה על 27 מתים נוספים מהמחלה לה גורם הנגיף. 

בצרפת דווח היום על מת רביעי מהנגיף. מדובר בגבר בן 92 מברטאן. לפי שר הבריאות של צרפת, אוליבייה וראן, בצרפת יש נכון לעכשיו 204 מקרים של הנגיף. 

(רויטרס)

כמעט עשירית מחברי הפרלמנט של איראן נדבקו בנגיף

כלי התקשורת באיראן דיווחו היום (שלישי) כי לפחות 23 חברי פרלמנט נדבקו בנגיף הקורונה - כמעט עשירית מתוך 290 חברי הפרלמנט האיראני (מג'לס). בין הנדבקים נמצא גם ראש שירותי החירום במדינה. עד כה מתו מהנגיף ברפובליקה האיסלאמית 77 בני אדם. לפי דיווחים לא רשמיים המספר גבוה בהרבה ועומד על יותר מ-200. 

המנהיג העליון של איראן, איתוללה עלי חמינאי, הורה לכוחות המזוינים לסייע לגורמי הבריאות במאבק בהתפשטות הנגיף. הרשויות מתכננות לשנע 300 אלף חיילים ומתנדבים לצורך המשימה. עם זאת, לא ברור לפי שעה איזה שימוש יוקצה לכוחות.

(אי-פי)

המנהיג העליון של איראן חמינאי שותל עץ בטקס בטהראן, היום
המנהיג העליון של איראן חמינאי שותל עץ בטקס בטהראן, היוםצילום: AFP

בייג'ין: כל מי שמגיע לעיר ממדינות שבהן התפשטות משמעותית של קורונה צריך לשהות בבידוד

הרשויות בבייג'ין מסרו כי כל מי שמגיע לעיר הבירה הסינית ממדינות שבהן ישנה התפרצות משמעותית של וירוס הקורונה - דרום קוריאה, איטליה, יפן ואיראן - צריך לשהות בבידוד למשך 14 יום.   

רוכב אופניים בבייג'ין, היום
רוכב אופניים בבייג'ין, היוםצילום: AFP

דיווח בסקוטלנד: המשחק מול ישראל עלול להתקיים ללא קהל

לאחר שהתגלה אתמול חולה ראשון בווירוס הקורונה בסקוטלנד, האתר "סקוטיש סאן" דיווח כי התאחדות הכדורגל הסקוטית תקיים התייעצות בנוגע לאפשרות לקיום משחקה של הנבחרת המקומית מול נבחרת ישראל בפלייאוף העלייה ליורו 2020 ללא קהל.

אופ"א עלולה להורות כי משחקי הפלייאוף במדיניות מסוימות יתקיימו ללא קהל ביציעים, בהם גם המשחק שמתוכנן להתקיים באיצטדיון "האמפדן פארק" בגלזגו ב-26 במארס. 

לכתבה המלאה

31 בני אדם נדבקו בנגיף בגרמניה ביממה האחרונה

מספר מקרי ההידבקות בנגיף הקורונה בגרמניה עלה היום ל-188 בני אדם, לאחר ש-31 מקרי הידבקות חדשים נרשמו ביממה האחרונה. מקרי הידבקות בנגיף אותרו ב-13 מתוך 16 המדינות בגרמניה. 

אנשים חובשים מסכות מגן בדיסלדורף שבגרמניה, אתמול
אנשים חובשים מסכות מגן בדיסלדורף שבגרמניה, אתמולצילום: Martin Meissner/אי־פי

מקרה ראשון של הידבקות באוקראינה

אוקראינה דיווחה היום על מקרה הידבקות ראשון בנגיף הקורונה בשטחה. האדם שאותר כנשא של הנגיף הגיע לאוקראינה מאיטליה, ואושפז ביום שבת בבית חולים.  

מאות דיפלומטים שהוכנסו לבידוד בצפון קוריאה ישובו לביתם

מאות דיפלומטים זרים ששהו בחודש האחרון בבידוד בצפון קוריאה יוכלו לשוב השבוע למדינותיהם - כך לפי אתר החדשות האמריקאי NK News המדווח על הנעשה בצפון קוריאה.

במאמץ למנוע מנגיף הקורונה להתפרץ בשטחה, סגרה צפון קוריאה את כל גבולותיה והכניסה לבידוד מאות דיפלומטים זרים. לפי הדיווח, הדיפלומטים יוכלו לשוב ביום שישי הקרוב לביתם. צפון קוריאה דיווחה כי אין בשטחה אף מקרה הידבקות בנגיף, אולם בשל בידודה של המדינה מהעולם לא ניתן לאמת את טענתה.

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, אתמול
מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, אתמולצילום: KCNA/רויטרס

קנדה: כל מי שמגיע למדינה מאיראן צריך לשהות בבידוד

קנדה קראה אתמול לכל אדם שמגיע לשטחה מאיראן לשהות בבידוד למשך 14 יום. יותר מ-1,500 בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה באיראן ו-66 בני אדם מתו מהנגיף במדינה. נוסעים המגיעים לקנדה התבקשו לשהות בבידוד גם אם לא פיתחו תסמינים של המחלה.  

חולים בנגיף הקורונה בטהראן, שלשום
חולים בנגיף הקורונה בטהראן, שלשוםצילום: Ali Shirband/אי־פי

שנגחאי: כל מי שנכנס לעיר ממדינות שבהן מצב הקורונה "קשה יחסית" ישהה בבידוד

הרשויות בשנגחאי ידרשו מכל אדם שנכנס לעיר לאחר שחזר ממדינות שבהן "מצב הקורונה יחסית קשה" לשהות בבידוד למשך 14 יום. ההחלטה תחול על כל האנשים שייכנסו לעיר, ללא קשר ללאום.  

כלב חובש מסכה בשנגחאי שבסין, אתמול
כלב חובש מסכה בשנגחאי שבסין, אתמולצילום: ALY SONG/רויטרס

דיווחים באיטליה: האפיפיור לא חולה בקורונה

כלי התקשורת באיטליה דיווחו הבוקר כי האפיפיור פרנציסקוס אינו חולה בקורונה. לפי הדיווחים, האפיפיור עבר בדיקה רפואית להידבקות בנגיף, וזו יצאה שלילית. מהוותיקאן לא נמסרה תגובה. השבוע פורסם כי האפיפיור סובל מ"מחלה קלה" שגרמה לו לבטל כמה מפעילותיו. 

האפיפיור נושא תפילה בוותיקן, שלשום
האפיפיור נושא תפילה בוותיקן, שלשוםצילום: Andrew Medichini/אי־פי

פקיסטאן: מקרה הידבקות חמישי אובחן במדינה

פקיסטאן אישרה הלילה כי מקרה חמישי של הידבקות בנגיף הקורונה אותר בשטחה.  

צוות רפואי בפקיסטן מבצע תרגיל הכנה לטיפול בחולים בקורונה, אתמול
צוות רפואי בפקיסטן מבצע תרגיל הכנה לטיפול בחולים בקורונה, אתמולצילום: FAYAZ AZIZ/רויטרס

סין דיווחה על מספר הנדבקים החדשים בשטחה הנמוך ביותר בחודש האחרון

סין דיווחה הלילה על 125 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה בשטחה - המספר הנמוך ביותר שעליו דיווחה המדינה מאז 20 בינואר, כשהחלה לפרסם את הנתונים. רשויות הבריאות דיווחו על 31 מקרי מוות נוספים מהמחלה. בסך הכל, 2,943 בני אדם בסין מתו מהמחלה.  

אישה חובשת מסכת מגן בבייג'ין, היום
אישה חובשת מסכת מגן בבייג'ין, היום צילום: Ng Han Guan/אי־פי

דרום קוריאה דיווחה על שלושה מתים נוספים מהנגיף

דרום קוריאה דיווחה הלילה על שלושה מקרי מוות נוספים ו-600 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה. עד כה 4,812 בני אדם נדבקו במדינה ו-34 בני אדם מתו מהמחלה. 

צוות רפואי בודק את טמפרטורת הגוף של נהגים בסיאול, היום
צוות רפואי בודק את טמפרטורת הגוף של נהגים בסיאול, היוםצילום: STRINGER/רויטרס

עוד ארבעה מתו מהנגיף במדינת וושינגטון

רשויות הבריאות במדינת וושינגטון שבארה"ב דיווחו היום (שני) על עוד ארבעה מתים מנגיף הקורונה. סך הכל מתו מהנגיף בארה"ב שישה בני אדם. לפי הערכות, חולים נשאו את הנגיף במדינה במשך שבועות לפני שהתגלה. 

(הארץ ואי-פי)

איטליה: זינוק של כ-20% במספר הנדבקים, 52 מתו

הרשויות באיטליה דיווחו היום (שני) כי מספר החולים במדינה עלה ל-2,036 - זינוק של כ-20% בהשוואה לנתונים שדווחו אתמול. מבין הנדבקים 52 מתו ו-149 החלימו. 

(ד-פ-א)

מדינות נוספות מדווחות על מקרי הדבקה ראשונים בשטחן

היום (שני) כמה מדינות דיווחו על מקרי הדבקה ראשונים בשטחן, בהן סעודיה, תוניסיה, סנגל ולטביה. בסעודיה, החולה שאובחן כנשא של הנגיף הוא אזרח סעודי ששב מביקור באיראן דרך בחריין. בתוניסיה דווח על חולה ששב מאיטליה.

שר הבריאות של סנגל אמר כי החולה במדינתו הוא אזרח צרפתי שחי במדינה, ביקר בצרפת ושב בחזרה בשבוע שעבר. 

(רויטרס ואי-פי)

ירדן: מקרה ראשון של נגיף הקורונה

שר הבריאות של ירדן סעד ג'אבר אמר היום (שני) כי אזרח ירדני שחזר מאיטליה ב-15 בפברואר אובחן כנשא של נגיף הקורונה. חברו של הגבר שהיה עמו בטיול נבדק ונמצא שלילי לנגיף. משפחתו של החולה צפויה להיות בבידוד לשבועיים.

(ד-פ-א)

צרפת: 30 חולים נוספים התגלו ביממה האחרונה

השלטונות בצרפת דיווחו כי מספר מקרי הקורונה במדינה זינק ביממה האחרונה ממאה ל-130. בין המקרים החדשים, אם ושני ילדיה, בני שנה וחמש, מחבל אלזס. לפי הרשויות, בין 130 הנדבקים במדינה עד כה, שניים מתו, 116 מאושפזים בבתי החולים ו-12 החלימו ושבו לבתיהם. 

(גרדיאן)

איראן: 12 מתו מהקורונה ביממה האחרונה, מספר הנדבקים זינק ל-1,501

המשטר האיראני הודיע כי 12 בני אדם מתו מנגיף הקורונה במדינה ביממה האחרונה. בכך עלה מספר מקרי המוות מהנגיף באיראן ל-66. משרד הבריאות האיראני דיווח גם כי מספר הנדבקים בקורונה עומד על 1,501 – עלייה של 523 מהנתונים שדווחו ביום ראשון. 

(ד-פ-א)

דרום קוריאה: מנהיג הכת שקשורה להתפשטות הנגיף במדינה יואשם ברצח

מנהיג כת נוצרית שקשורה להתפרצות הקורונה בדרום קוריאה יואשם במספר עבירות פליליות, בהן רצח, בחשד ששיבש ניסיונות של הרשויות לעצור את התפשטות נגיף הקורונה.

מנהיג "כנסיית ישו של שינצ'אונג'י", לי מאן-הי, ו-12 מחסידיו חשודים כי הסתירו את שמותיהם של חברים בכת שאולי נדבקו בנגיף. לדברי התביעה בסיאול, הכת הפרה חוקים שקשורים בעצירת התפשטות מחלות מידבקות ולכן אחראית למותם של חלק מהקורבנות.  

(רויטרס)

סין: בעקבות ירידה במקרי הידבקות, נסגר בית חולים מיוחד לטיפול בהתפרצות בווהאן

העיר הסינית ווהאן, בה פרץ נגיף הקורונה, סגרה אחד מבין 16 בתי החולים שנבנו בה במיוחד על מנת לטפל בחולי קורונה, לאחר שאחרוני המאושפזים במוסד שוחררו ממנו, כך דיווחה הטלוויזיה הסינית הממלכתית.

הדיווח בא על רקע ירידה חדה במספר מקרי ההידבקות בוווהאן ובמחוז הוביי אליו היא שייכת. עם זאת, סין עדיין נמצאת בכוננות לקלוט חולים בנגיף השבים אליה ממדינות אחרות אליהן התפשט.

(רויטרס)

תושב בייג'ין עם מסכת מגן, אתמול
תושב בייג'ין עם מסכת מגן, אתמולצילום: AFP

הודו: שני חולים נוספים התגלו במדינה

השלטונות בהודו דיווחו על עוד שני מקרי הידבקות בקורונה, ובכך עלה מספר החולים במדינה לחמישה. אחד מהמקרים החדשים דווח בבירה ניו דלהי, בעוד שאחר דווח במדינה הדרומית טלנגאנה. בהודעת הממשלה נמסר כי שני החולים במצב יציב ותחת מעקב.  

(רויטרס)

איראן: חבר במועצה שמייעצת לחמינאי מת לאחר שנדבק בקורונה

תושבת טהראן עם מסכת מגן, אתמול
תושבת טהראן עם מסכת מגן, אתמולצילום: Vahid Salemi/אי־פי

תחנת רדיו ממלכתית באיראן דיווחה שחבר במועצה שמייעצת למנהיג הרוחני העליון, אייתוללה עלי חמינאי, מת לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

מוחמד מיר מוחמדי היה חבר המועצה לאבטחת אינטרס המשטר שתפקידה ליישב סכסוכים בין הפרלמנט (מג'לס) לבין מועצת שומרי החוקה וכן לייעץ למנהיג העליון במדינה. לפי התקשורת האיראנית הוא היה בן 71 במותו.

מותו של מיר מוחמדי בא לאחר שכמה פקידי ממשל בכירים באיראן נדבקו בווירוס. מספר הנדבקים ברפובליקה האיסלאמית עומד על 978 – הכי הרבה בעולם אחרי סין – ומספר המתים על 54.

מומחי בריאות הביעו חשש ששיעור התמותה הגבוה באיראן מנגיף הקורונה, בסביבות 5.5%, גבוה בהרבה ממדינות אחרות ושמספר מקרי ההידבקות במדינה גבוה יותר ממה שדיווחו הרשויות.

(רויטרס)

סין: אדם נידון למוות על רצח שוטרים במחסום שנועד לעצור את התפשטות הקורונה

אדם נידון למוות בסין לאחר שהרג שני שוטרים במחסום שנועד לעצור את התפשטות נגיף הקורונה במדינה, כך דיווחה סוכנות הידיעות AFP. מה גי'יינגו, בן 23, הורשע בדקירה למוות של שני שוטרים בחודש שעבר לאחר שעצרו רכב בו הוא הסיע אדם נוסף במחסום במחוז יונאן.

(הארץ)

דרום קוריאה: מנהיג הכת ששמה נקשר להתפרצות הנגיף במדינה התנצל

מנהיג כת דתית בדרום קוריאה התנצל לאחר שחסידיה נקשרו לרוב מקרי הקורונה במדינה. "אני רוצה להתנצל בכנות בפני העם בשם חברינו", אמר מנהיג "כנסיית ישו של שינצ'אונג'י", לי מאן-הי. הוא צולם כשהוא משתחווה במסיבת עיתונאים בעיר גאפיונג, צפונית-מזרחית לבירה סיאול.

(רויטרס)

אלג'יריה: שני חולים נוספים התגלו במדינה

השלטונות באלג'יריה דיווחו על שני מקרים נוספים של הידבקות בנגיף הקורונה. אשה בת 53 ובתה בת ה-24, תושבות מחוז בלידה שמדרום לבירה אלג'יר, הושמו בבידוד לאחר שאירחו אדם ובתו שהגיעו מצרפת. בכך עלה מספר הנדבקים בנגיף במדינה לשלושה.  

(רויטרס)

הולנד: מטה נייקי באירופה ייסגר בעקבות הידבקות עובד בקורונה

חברת נייקי תסגור את המטה שלה באירופה, הממוקם בהולנד, למשך יומיים בעקבות הידבקות של עובד במקום בנגיף הקורונה. סוכנות ידיעות בהולנד דיווחה כי משרדי נייקי בעיר הילברסאם יחוטאו וכי העובד שחלה הושם בבידוד למשך שבועיים. כ-2,000 עובדים מ-80 מדינות עובדים במקום. הרשויות בהולנד דיווחו על עשרה חולים במדינה מאז 28 בפברואר.

 (גרדיאן)

אוסטרליה: מקרה ראשון של הידבקות בקורונה מאדם לאדם בתחומי המדינה

השלטונות באוסטרליה דיווחו על המקרה הראשון של הידבקות בנגיף הקורונה שאירעה מאדם לאדם בתחומי המדינה. אדם שהגיע לאוסטרליה מאיראן ביום שבת ככל הנראה הדביק את אחותו בנגיף במדינת ניו סאות' ויילס. לפחות 30 מקרים של קורונה דווחו עד כה באוסטרליה. שר הבריאות של מדינת ניו סאות' ויילס קרא לתושבים להימנע מלחיצת ידיים, ולטפוח אחד לשני על הגב בעת מפגש במקום.

(גרדיאן)

אינדונזיה: שתי חולות ראשונות התגלו במדינה

נשיא אינדונזיה, ג'וקו וידודו, הודיע כי שתי אזרחיות המדינה אובחנו כחולות בנגיף קורונה - שני המקרים הראשונים שדווחו במדינה הרביעית בעולם מבחינת גודל אוכלוסייתה. וידודו אמר כי החולות, אשה בת 64 ובתה בת ה-31 מפרבר של הבירה ג'קארטה, אושפזו בבידוד בבית חולים.

(גרדיאן) 

ארה"ב: מקרה מוות שני מהנגיף ליד סיאטל

הרשויות במדינת וושינגטון הודיעו כי אדם שני, גבר בשנות ה-70 לחייו, מת מנגיף הקורונה בארה"ב. האיש מת בבית חולים בעיירה קירקלנד הסמוכה לסיאטל, באותו מוסד בו דווח ביום שבת על מותו של החולה הראשון מהנגיף בארה"ב, גבר בשנות ה-50. בתוך כך, מושל ניו יורק אנדרו קוומו הודיע על מקרה ראשון של קורונה במדינה. קוומו אמר כי אשה בשנות ה-30 לחייה נדבקה בנגיף לאחר שנסעה לאיראן וכי היא הושמה בבידוד. 

(ניו יורק טיימס, רויטרס)

איטליה: אירועי הספורט בצפון המדינה בוטלו עד יום ראשון הבא

ממשלת איטליה הודיעה על ביטול כל אירועי הספורט במחוזוץ ונוטו ולומברדיה שבצפון המדינה עד 8 במארס, יום ראשון הבא.

הדבר ישפיע, בין השאר, על חלק לא קטן ממשחקי המחזור הקרוב בליגת הכדורגל סריה A. אולם, משחקה של יובנטוס נגד מילאן במסגרת חצי גמר הגביע האיטלקי ביום רביעי, אמור להתקיים כרגיל. 

 (עוזי דן)

לקריאת הכתבה המלאה

מספר הנדבקים באיטליה מזנק לכמעט 1,700 חולים

מספר הנדבקים באיטליה מזנק לכמעט 1,700 חולים, כך על פי גורם רשמי במדינה. מדובר בזינוק של כ-50% ביממה אחת.

איטליה היא מוקד ההידבקות השלישי בגודלו בעולם. בסין יש כמעט 80 אלף נדבקים, ובדרום קוריאה הודיעו על יותר מ-3,500 נדבקים בווירוס.

(רויטרס)

שלושה חולים ראשונים התגלו בצ'כיה

בצ'כיה התגלו שלושה חולים ראשונים בקורונה, כך הודיע היום שר הבריאות אדם וויצ'ך. ממשרד הבריאות הצ'כי נמסר ששלושת החולים הפגינו תסמינים קלים של המחלה וביקרו לאחרונה בצפון איטליה.

(גרדיאן)

הלובר בפריז נסגר באופן זמני בשל חשש העובדים שמא יידבקו בנגיף

מוזיאון הלובר בפריז נסגר הבוקר (ראשון) בשל הדרכה לצוות על התמודדות עם הווירוס. דובר מטעם המוזיאון מסר שהוא ייפתח שוב למבקרים כשפגישת הצוות תסתיים.

"אנחנו מאוד חוששים מאחר שיש לנו מבקרים מכל מקום", אמר אנדרה סקריסטאן, עובד במוזיאון וחבר בוועד העובדים. "הסיכון מאוד, מאוד, מאוד גדול", אמר בשיחה טלפונית עם סוכנות הידיעות אי-פי. אף שלא ידוע על מקרה של הדבקה בתוך המוזיאון לטענתו "זה עניין של זמן". 

עד כה התגלו כמאה מקרי הידבקות בווירוס בצרפת. הממשלה אסרה על כינוסים המוניים של יותר מ-5,000 בני אדם בשל סכנת ההידבקות, ובדוברות המוזאון הבהירו שהפעילות בו לא נכללת באיסור. 

(רויטרס ואי-פי)

האפיפיור נאם מול קהל של אלפים בוותיקאן

האפיפיור פרנציסקוס הופיע היום (ראשון) בפומבי לראשונה מאז שסבל מ"מחלה קלה" שגרמה לו לבטל כמה מפעילויותיו בימים האחרונים. פרנציסקוס, בן 83, הופיע הבוקר בחלון ארמון האפיפיור בכיכר סנט פטרוס הקדוש שבוותיקאן ונאם לקהל של אלפים.

היום אמור היה האפיפיור יחד עם בכירים בוותיקאן לצאת להתבודדות הרוחנית השנתית שלו ברומא שנמשכת שבוע. עם זאת, אמר כי זו תבוטל בשל "הצטננות". 

(רויטרס)

האפיפיור פרנציסקוס בוותיקאן, היום
האפיפיור פרנציסקוס בוותיקאן, היוםצילום: Andrew Medichini/אי־פי

משמרות המהפכה של איראן: פתחנו מרכזים לטיפול בקורונה ברחבי המדינה

משמרות המהפכה של איראן אמרו היום (ראשון) כי פתחו ברחבי המדינה מרכזי טיפול לנגיף הקורונה במטרה לסייע במיגור ההתפרצות.

"יש צורך בשיתוף פעולה לאומי כדי להתמודד עם המשבר. על התושבים להיענות להמלצות גורמי הרפואה", אמר המפקד מטעם משמרות המהפכה, ששמו לא פורסם, במסיבת עיתונאים ששודרה בטלוויזיה של איראן. 

(רויטרס)

נאס"א: ירידה בזיהום האוויר בסין לאחר התפרצות הקורונה

צילומי לווין של סוכנות החלל האמריקאית נאס"א מראים ירידה משמעותית ברמת זיהום האוויר בסין בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. בין הסיבות לירידה בזיהום הו ההאטה בפעילות הייצור במפעלים במדינה ובשימוש בכלי רכב מזהמים.

לפי נאס"א, "יש ראיה לכך שהשינוי נובע, לפחות בחלקו, מההאטה הכלכלית שהגיעה לאחר ההתפרצות". ההשוואה של הנתונים, שמדדו את כמות החנקן דו-חמצני באוויר, נעשתה בין תצפית של החודשים ינואר-פברואר ב-2019 והתקופה המקבילה השנה. 

(הארץ)

תאילנד: גבר שנשא את הנגיף מת בבית החולים

רשויות הבריאות בתאילנד דיווחו הבוקר על מת ראשון מנגיף הקורונה במדינה. לפי משרד הבריאות של תאילנד, מדובר בגבר בן 35 שאושפז תחילה בחשד למלריה ואובחן מאוחר יותר כשנשא של נגיף הקורונה. הרופאים בודקים עכשיו האם הסיבה למותו הוא נגיף הקורונה.

(ד-פ-א)

מת ראשון מנגיף הקורונה באוסטרליה

אוסטרליה דיווחה הלילה (ראשון) על מקרה מוות ראשון כתוצאה מנגיף הקורונה. לפי הרשויות במדינה, החולה שבמת הוא בן 78 שהיה בהסגר ביפן בספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס". 

לטענת הרשויות, הגבר נדבק בנגיף יחד עם אשתו על הספינה ומת בבית חולים בעיר פרת' שבאוסטרליה המערבית. אשתו, גם היא בשנות ה-70 לחייה, מאושפזת במצב יציב בבית החולים. 

(ד-פ-א)

טראמפ הודיע על הגבלות חדשות על נוסעים שביקרו באיראן, איטליה ודרום קוריאה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז הערב (שבת) על הגבלת כניסתם של נוסעים ממדינות אחרות שביקרו באיראן בתקופה האחרונה, וכן הודיע שיוטלו בדיקות נוספות על נוסעים השבים מאיטליה ודרום קוריאה.

על פי ההגבלות, תיאסר כניסת אזרחים זרים שביקרו באיראן ב-14 הימים האחרונים ואשר ינסו להיכנס לארה"ב דרך מדינה שלישית. בתשובה לשאלות כתבים אמר טראמפ שנשקלת גם אפשרות להטיל הגבלות על התנועה בין ארה"ב ומקסיקו.

טראמפ התייחס גם למקרה המוות הראשון מהנגיף בארה"ב עליו דווח הערב, ואמר שמדובר באשה מבוגרת שסבלה ממחלות נוספות. "היא היתה אשה נפלאה בסיכון בריאותי גבוה, בשנות ה-50 המאוחרות לחייה", אמר הנשיא. על אף דברים אלו, הרשויות במדינה הודיעו מאוחר יותר כי המת הראשון מהמחלה הוא גבר בשנות ה-50 לחייו, ולא אשה כפי שאמר הנשיא בנאומו. 

(ניו יורק טיימס ואי-פי)

ארה"ב: מקרה מוות ראשון מהנגיף ליד סיאטל

בארה"ב דווח הערב על מקרה מוות ראשון בארה"ב מנגיף הקורונה, במחוז קינג ליד סיאטל.

בהודעה שפורסמו גורמים רשמיים במחוז נכתב כי "אנשים נוספים אובחנו כחולים בנגיף ואחד מהם מת". בהודעה לא צוין כמה אנשים נדבקו בנגיף ולא נמסרו פרטים נוספים על מקרה המוות. אתמול דווח כי מדובר באשה שהיתה מאושפזת בבית חולים בפרברי סיאטל, אשר סבלה מבעיות רפואיות נוספות, אך מאוחר יותר הרשויות הודיעו כי מדובר למעשה בגבר בשנות ה-50 לחייו.

"זה יום עצוב עבורנו", אמר מושל המחוז ג'יי איינלי בהודעה שפרסם. "נמשיך לפעול כדי לוודא שאף אדם נוסף לא ימות מהווירוס".

(אי-פי)

813 מקרי הידבקות נוספים התגלו בדרום קוריאה

בדרום קוריאה התגלו 813 מקרי הידבקות נוספים, שמעלים את מספר הנדבקים במדינה ל-3,150 בני אדם, כך דיווחו הרשויות היום. המדינה היא מוקד ההידבקות הגדול ביותר בעולם חוץ מסין. הרשויות הזהירו שמספר הנדבקים עוד עשוי לזנק בחדות.

כ-28 אלף חיילים אמריקאים מוצבים בדרום קוריאה. בהודעה שפרסם הצבא היום דווח שבת זוג של אחד מהחיילים נדבקה גם היא בנגיף והושמה בבידוד.

(ניו יורק טיימס)

חמישה מקרי הידבקות נוספים התגלו בעיראק

בעיראק התגלו חמישה מקרי הידבקות נוספים בווירוס הקורונה, כך הודיע היום משרד הבריאות. ארבעה מהם התגלו בבגדאד, ואדם נוסף אותר במרכז המדינה. כל החולים הושמו בהסגר. עד כה התגלו 13 מקרי הידבקות במדינה.

(גרדיאן)

ממשלת צרפת אוסרת על התאספות של יותר מ-5,000 בני אדם

ממשלת צרפת אוסרת על כינוסים פומביים של יותר מ-5,000 בני אדם בשל המשך התפשטות ווירוס הקורונה. "כל כינוס של יותר מ-5,000 אנשים במקום סגור מבוטלים בכל המדינה", הודיע שר הבריאות. עד כה התגלו בצרפת 73 מקרי הידבקות בקורונה.

(גרדיאן)

סין סגרה מעבדה שהעלתה לרשת מידע גנטי על הנגיף

הרשויות בסין סגרו את המעבדה בשנגחאי שהיתה הראשונה לערוך ריצוף גנטי של נגיף הקורונה והפיצה למדינות אחרות מידע על הרכבו. כך דיווח האתר "סאות' צ'יינה מורנינג פוסט" הפועל מהונג קונג. לפי הדיווח, המעבדה נסגרה "לצורך תיקון".

ב-12 בינואר העלתה המעבדה לרשת מידע על הנגיף, וכך סייעה לחברות ברחבי העולם לפתח ערכות לזיהוי הידבקות בנגיף. בדיווח באתר ההונג קונגי צוטט אדם שתואר כבעל קשרים למעבדה, שאמר כי לאנשיה לא ניתן הסבר לסגירה. "זו פגיעה קשה במדענים ובמחקר שלהם, בזמן שבו הם נאבקים נגד השעון כדי לסייע בבלימת התפשטות נגיף הקורונה", הוסיף.

מניין המתים באיראן עלה ל-43

איראן דיווחה היום כי מניין המתים מהנגיף בתחומה עלה ל-43, תשעה מהם ביממה האחרונה. זאת ברקע דיווחים לא רשמיים של מקורות במערכת הרפואה במדינה כי המספר האמיתי של מקרי המוות גבוה יותר מ-200.

הרשויות במדינה הודיעו כי 593 בני אדם נדבקו עד כה בנגיף, בהם 295 ב-24 השעות האחרונות. 

מזכ"ל האו"ם לדיפלומטים: אל תגיעו לכנס בינלאומי בנושא מעמד האישה בניו יורק

בשל התפשטות נגיף הקורונה, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש המליץ לשרים ולדיפלומטים לא להגיע למפגש בנושא מעמד האישה שמתוכנן לעוד כשבועיים בניו יורק. גוטרש שלח למשתתפים מכתב, בו הציע לקצר את המפגש ולהימנע מהנסיעה לניו יורק. לדברי גורמים רשמיים, יותר מ-7,000 בני אדם משתתפים מדי שנה במפגש, שנועד לקדם שוויון מגדרי. 

צפון קוריאה: התפשטות הנגיף במדינה תגרור "השלכות משמעותיות"

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און קרא הלילה לרשויות במדינה להגביר את המאמצים נגד התפשטות נגיף הקורונה, וציין כי אם המחלה תתפשט במדינתו יהיו לכך "השלכות משמעותיות". סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה דיווחה כי קים קרא אף לאטום את כל "הערוצים שבהם המחלה יכולה למצוא את דרכה". 

מקסיקו אישרה שני מקרי הידבקות בשטחה

מקסיקו אישרה אתמול כי שני מקרי הידבקות ראשונים בנגיף הקורונה אותרו בשטחה. משרד הבריאות הודיע כי שני החולים שאובחנו נמצאים כעת בבידוד. אחד החולים ביקר לאחרונה בצפון איטליה. 

אדם חובש מסכת מגן במקסיקו סיטי, אתמול
אדם חובש מסכת מגן במקסיקו סיטי, אתמולצילום: Fernando Llano/אי־פי

סין דיווחה על 47 מקרי מוות נוספים כתוצאה מהנגיף

הרשויות בסין דיווחו הלילה על 47 מקרי מוות נוספים כתוצאה מנגיף הקורונה. 427 מקרי הידבקות חדשים אותרו במדינה. עד כה, מתו בסין 2,835 בני אדם מהנגיף. 

במקביל, דרום קוריאה דיווחה הלילה על 594 מקרי הידבקות חדשים בשטחה. ההודעה מעלה את מספר הנדבקים במדינה ל-2,931 בני אדם. 

שר הבריאות הצרפתי: קורא לציבור לא ללחוץ ידיים לאלתר

תיירות בפריז, היום
תיירות בפריז, היוםצילום: AFP

שר הבריאות הצרפתי אמר הערב כי הוא קורא לציבור במדינתו שלא ללחוץ ידיים בזמן הקרוב בשל החשש מהדבקת נגיף הקורונה. את הדברים אמר לאחר ש-19 מקרי הידבקות חדשים אובחנו היום בצרפת, והעלו את מניין הנדבקים ל-57. בין הנדבקים, לדברי השר אוליבייה וראן, ישנם כמה חיילים בבסיס צבאי ליד פריז.

גורמי רפואה באיראן: מספר המתים מהנגיף עומד על 210

רשת BBC בשפה הפרסית דיווחה כי מספר המתים מהנגיף באיראן עומד על 210 - כמעט פי שבעה יותר מהנתון הרשמי שהציגו הרשויות במדינה. הדיווח נשען על דבריהם של מקורות בבתי חולים במדינה.

עיקר מקרי ההידבקות בנגיף הקורונה באיראן אירעו בעיר קום, הקדושה לשיעים. הממשלה בטהראן לא הגיבה לדיווח של הרשת.

זינוק במקרי ההידבקות באיטליה - 21 מתו עד כה מהמחלה

צעירות בכיכר סן מרקו בוונציה, השבוע
צעירות בכיכר סן מרקו בוונציה, השבועצילום: REUTERS/Manuel Silvestri

הרשויות באיטליה דיווחו על ארבעה מקרי מוות נוספים ועל זינוק במספר מקרי ההידבקות במדינה. לפי העדכון האחרון מניין המתים מהמחלה עומד עתה על 21 בני אדם ומספר החולים עבר את ה-820.

מדענים בסינגפור: פיתחנו בדיקת נוגדנים לזיהוי הנגיף

מדענים בסינגפור טענו כי פיתחו לראשונה בדיקת נוגדנים לזיהוי נגיף הקורונה. הבדיקה מאפשרת לזהות גם אנשים שהחלימו - וכן לזהות גם אנשים שלא הפגינו תסמינים. 

ממצאיהם של המדענים פורסמו באתר מגזין Science. היא עשויה לסייע בהבנת אופי ההדבקה בנגיף, גם במקרה של אנשים שלא גילו תסמינים של המחלה - ובכך לאפשר לזהות את כל מי שנשא את הווירוס

(אסף רונאל)

ראש ארגון הבריאות העולמי: הסיכון להתפשטות גלובלית גבוה מאוד

ראש ארגון הבריאות העולמי (WHO), טדרוס אדנהום גברייסוס, הכריז היום כי הסיכון להתפשטות גלובלית של נגיף הקורונה מוגדר עתה גבוה מאוד. את דבריו תלה במספר מקרי ההדבקה שנקשרו למוקדים החדשים יחסית באיטליה ובאיראן.

לפי נתוני הארגון, 24 בני אדם שנדבקו באיטליה העבירו את הנגיף עמם ל-14 מדינות נוספות - ו-97 שנדבקו באיראן העבירו אותו ל-11 מדינות אחרות. "העלייה המתמשכת של מקרי הדבקה והוספת מדינות חדשות לרשימת אלו שנפגעו בימים האחרונים הן ללא ספק סימן לדאגה", אמר גברייסוס במסיבת עיתונאים בז'נבה.

נשיא מונגוליה שב מביקור בסין והועבר לבידוד ל-14 יום

נשיא מונגוליה, בטולגה חאלטמה, שב מביקור בסין והועבר לבידוד למשך 14 יום יחד עם בכירים נוספים שהתלוו אליו. בטולגה הוא המנהיג הראשון שביקר בסין מאז התפרץ לראשונה נגיף הקורונה במדינה בחודש שעבר. בביקורו בבייג'ין הוא נועד עם הנשיא שי ג'ינפינג ועם ראש הממשלה לי ק'ציאנג.

מקרה הידבקות ראשון דווח בניגריה

משרד הבריאות בניגריה דיווח על מקרה הידבקות ראשון בנגיף הקורונה. לפי ההודעה, החולה הוא אזרח איטלקי העובד בלאגוס, העיר המאוכלסת ביותר במדינה. עוד נמסר כי החולה שב לניגריה ביום שלישי וכי מצבו מוגדר יציב.

זהו מקרה ההידבקות השלישי עד כה ביבשת אפריקה כולה, והראשון באזור שמדרום למדבר הסהרה. שני מקרי מחלה נוספים אותרו עד כה במצרים ובאלג'יריה, שבצפון היבשת.

דרום קוריאה דיווחה על 256 נדבקים חדשים

הרשויות בדרום קוריאה דיווחו שאותרו יותר מ-256 מקרים חדשים של הידבקות בקורונה. בכך עלה מספר הנדבקים במדינה ל-2,022. חברת התעופה קוריאן אייר אמרה שתשקול לא להטיס נוסעים שטמפרטורת הגוף שלהם גבוהה מ-37.5 מעלות.

כ-8,400 תושבי קליפורניה במעקב בחשד לאפשרות שנדבקו בקורונה

מושל קליפורניה אמר היום (חמישי) כי כ-8,400 בני אדם נמצאים תחת מעקב בחשד שייתכן ונדבקו בנגיף הקורונה. במדינה אובחנו עד כה 33 חולים. גאווין נוסום אמר כי אלפי התושבים טיילו לאחרונה באזורים שלגביהם יש "מקום לדאגה". 

למרות המספר הגבוה של אלו במעקב, לדבריו של נוסום יש במדינה רק כמאות ערכות בדיקה לנגיף. נוסום כינס את מסיבת העיתונאים לאחר שהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) אמר אתמול כי אזרח אמריקאי בקליפורניה נדבק בנגיף ממקור לא ידוע. 

(ד-פ-א)

חדר המצב של רשויות הבריאות בקליפורניה, היום
חדר המצב של רשויות הבריאות בקליפורניה, היוםצילום: AFP

מקרה ראשון של נגיף הקורונה בהולנד

רשויות הבריאות בהולנד דיווחו היום (חמישי) על מקרה ראשון של הנגיף במדינה. לפי המכון הלאומי לבריאות הציבור ולסביבה (RIVM) תוצאות הבדיקה שנערכה לחולה הראו כי הוא נשא של הנגיף. החולה אובחן בעיר טילבורך הסמוכה לגבול עם בלגיה, לאחר שטייל באחרונה בצפון איטליה. 

בחודש מאי צפויה להתקיים בעיר רוטרדם תחרות האירוויזיון אליה צפויים להגיע אלפי משתתפים וצופים מרחבי אירופה. 

(הארץ)

מספר הנדבקים בצרפת הוכפל, חולים אובחנו בווינה

שר הבריאות של צרפת אמר היום (חמישי) כי מספר נשאי הנגיף המדינה הוכפל ל-38 מאז אתמול בלילה. אוליבייה וראן אמר כי 12 מהמקרים קשורים לקורבן קורונה מצפון המדינה. עד כה מתו בצרפת שני בני אדם. 

בד בבד, נגיף הקורונה הגיע גם לווינה, בירת אוסטריה. רשויות הבריאות של העיר דיווחו על שלושה בני אדם שנדבקו בנגיף. הראשון, גבר בן 72 שאושפז במשך עשרה ימים בבית החולים שבעיר עם תסמיני שפעת. לפי איגוד בתי החולים של וינה (KAV), מצבו של הגבר קשה. 

(רויטרס וד-פ-א)

בכיר איראני לשעבר מת מנגיף הקורונה

כלי תקשורת באיראן דיווחו היום (חמישי) כי שגרירה לשעבר של הרפובליקה האיסלאמית לוותיקאן, ואיש דת בולט בשם האדי חוסרובשאהי מת מנגיף הקורונה. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הפרטית טסנים, חוסרובשאהי, בן 81, מת בבית חולים בטהראן. בכך עולה מניין המתים באיראן ל-27. 

(הארץ)

הרכבת התחתית של טהראן, אתמול
הרכבת התחתית של טהראן, אתמולצילום: AFP

מקרה ראשון של הנגיף בצפון אירלנד

סוכנות הבריאות של צפון אירלנד דיווחה היום (חמישי) על מקרה ראשון של נגיף הקורונה. לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בבריטניה אובחנו עד כה 15 מקרים של הנגיף, מתוכם החלימו שמונה בני אדם.

(הארץ)

הרשויות במקסיקו מונעות מ-6,000 נוסעי אוניית תענוגות לרדת לחוף

גורמים רשמיים במקסיקו אמרו היום (חמישי) כי כ-6,000 בני אדם שנמצאים על אוניית תענוגות בנמל קוסומל, מנועים מלעזוב אותה כדי שמומחים יוכלו לשלול את הימצאותו של נגיף הקורונה בין נוסעיה.

הספינה MSC Meraviglia עגנה בנמל לחופי מדינת המחוז המזרחית קינטנה רו, לאחר שהרשויות בג'מייקה ובגראנד קיימן סרבו שתעגון שם. הסיבה לכך, היא שאחד מאנשי הצוות אובחן בשפעת. 

(ד-פ-א)

תיירים על סיפון האונייה במקסיקו, היום
תיירים על סיפון האונייה במקסיקו, היוםצילום: STRINGER/רויטרס

לאן התפשט הנגיף בעולם?

לפי נתונים רשמיים, נגיף הקורונה התפשט עד כה (חמישי) ל-50 מדינות ברחבי העולם. בין הדיווחים החדשים נמצאות נורווגיה, דנמרק וברזיל. בסך הכל נדבקו בנגיף יותר מ-82 אלף בני אדם, 2,810 מתו ויותר מ-33 אלף החלימו ממנו. 

אינפו
אינפו

כמה מהתיירים שנמצאים בבידוד במלון בטנריף הורשו לעזוב את המקום

כלי תקשורת בספרד דיווחו היום (חמישי) מפי גורמי ממשלה כי 130 מתוך 700 התיירים שנמצאים בבידוד במלון בטנריף, ספרד, יכולים לעזוב את המקום. 

(הארץ)

איראן: סגנית הנשיא רוחאני נדבקה בנגיף

כלי התקשורת הממלכתיים באיראן דיווחו היום (חמישי) כי סגנית הנשיא מעסומה אבתכאר נדבקה בנגיף הקורונה. אבתכאר מוכרת גם כ"מארי" - דוברת הסטודנטים שהשתלטו על השגרירות האמריקאית בטהראן במהלך משבר בני הערובה ב-1979. 

בסך הכל מתו עד כה באיראן 26 בני אדם - מספר המתים הגבוה ביותר מחוץ לסין. היום אמר ד"ר מייק ריאן, ראש תכנית החירום של ארגון הבריאות העולמי כי המחלה הגיעה לאיראן מבלי שניתן היה לצפות אותה ולזהות אותה. לטענתו, מספר המקרים במדינה עלול להיות גדול יותר ממה שידוע עד כה.

(אי-פי)

אבתכאר בפריז, ב-2015
אבתכאר בפריז, ב-2015צילום: Michel Euler/אי־פי

ארגון הבריאות העולמי: אנחנו בנקודת ההכרעה

ארגון הבריאות העולמי הודיע היום (חמישי) כי "אסור לאף מדינה להניח שלא יהיו בה נדבקים. זו טעות קטלנית - פשוטו כמשמעו". במסיבת עיתונאים שערך יו"ר הארגון, טדרוס אדהנום גברהיסוס, אמר כי העולם נמצא "בנקודת הכרעה" וכי לנגיף הקורונה יש "פוטנציאל להפוך למגפה עולמית". 

(רויטרס)

האפיפיור ביטל אירוע דתי בוותיקן בשל "מחלה קלה"

האפיפיור פרנסיסקוס ביטל אירוע דתי בוותיקן בשל "מחלה קלה", כך נמסר מהוותיקן היום. בהודעה נמסר ש"בשל מחלה קלה, האפיפיור מעדיף להישאר במעונו שבוותיקן".

בהודעה לא הוסבר במה חלה האפיפיור בן ה-83. בדרשה שנשא אתמול הוא הפגין סימנים של התקררות קלה.

 (ד-פ-א)

האפיפיור במיסה ברומא, אתמול
האפיפיור במיסה ברומא, אתמולצילום: Gregorio Borgia/אי־פי

יפן סוגרת את כל בתי הספר במדינה למשך כחודש

יפן הודיעה על סגירת בתי הספר ברחבי המדינה כחלק מהמאמצים להשתלט על התפשטות הקורונה. ראש הממשלה שינזו אבה מסר כי הוא הורה לכל בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים לסגור את שעריהם החל מ-2 במארס ועד לחופשת האביב בבתי הספר שמתחילה בסוף אותו חודש.

לפי שעה, מספר הנדבקים בנגיף ביפן עומד על 890, בהם 705 מספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" שעגנה ביוקוהמה והוכנסה לבידוד במשך שבועיים.

(אי-פי)

משרד הפנים יאסור על כניסת זרים מאיטליה לישראל בעקבות התפרצות הקורונה

משרד הפנים יאסור על כניסת זרים מאיטליה לישראל בעקבות התפרצות הקורונה. בהודעה שפורסמה היום נמסר ששר הפנים אריה דרעי הורה לחתום על איסור כניסה לאזרחי המדינה. במקביל, ישראלים שיגיעו מאיטליה יידרשו לשהות בבידוד בן שבועיים.

(לי ירון)

מספר המתים מהנגיף באיראן עלה ל-26

מספר המתים באיראן מנגיף הקורונה עלה ל-26, כך על פי דיווח רשת הטלוויזיה האיראנית אל-עאלם. על פי הדיווח, מספר הנדבקים עלה ל-245.

מפה שפרסמה סוכנות הידיעות אירנ"א מצביעה על התפשטות הנגיף ל-20 מתוך 31 מחוזות במדינה.

(גרדיאן ורויטרס)