עדכונים

האפיפיור תועד עם מאמינים בהיכל סגור בוותיקאן — ללא מסכה

האפיפיור פרנציסקוס, בן 83, תועד היום (רביעי) באירוע בוותיקאן כשהוא לא עוטה מסכת פנים, ומנשק את ידי כמרים שהוסמכו זה עתה. בתמונות שהופצו בסוכנויות הידיעות נראה המנהיג הקתולי נצמד למאמינים לתמונת סלפי, כשגם הם לא עוטים מסכות פנים. 

פרנציסקוס מנשק ידי מאמינים בהיכל פאולוס השישי בוותיקאן, היוםצילום: GUGLIELMO MANGIAPANE/רויט

פרנציסקוס איבד חלק גדול מאחת מריאותיו כשהיה נער בשל זיהום. "הוא מרגיש את זה היום", אמר ב-2013 סרחיו רובין, הביוגרף הרשמי שלו, לעיתון הבריטי "גרדיאן". "זה האט אותו מעט, אך הוא בסדר". 

רוברט מיקנס, עורך אתר העיתון "לה קרואה" באנגלית, צייץ בטוויטר את תמונתו של האפיפיור וכתב: "תמונות מאוד מטרידות מהוותיקאן היום. האפיפיור ללא מסכת פנים בתוך התקהלות במקום סגור עם קהל גדול, רבים מורידים את מסכותיהם כדי לשוחח עמו, והאפיפיור מנשק את ידיהם של כמרים שהוסמכו לאחרונה".

(הארץ)

הברים ובתי הקפה בבריסל ייסגרו למשך חודש

הרשויות בבריסל הודיעו כי בתי הקפה והברים ייסגרו למשך חודש בשל עלייה במספר הנדבקים בקורונה בעיר. ההנחיה החדשה לא תכלול מסעדות בהן מוגשות מנות לשולחן אשר ימשיכו בפעילותן כרגיל.

מדובר בהחמרה של ההגבלות הקיימות, במסגרתן נסגרו בתי הקפה והברים בעיר כבר ב-23:00 בתקופה האחרונה. ההגבלה החדשה תימשך עד ל-8 בנובמבר.

בשבוע האחרון הגיע ממוצע הנדבקים היומי לשיא של 2,500 חולים חדשים ביממה, עלייה של 57% לעומת שבעת הימים הקודמים לכך. מספר האשפוזים זינק גם הוא ב-25.7% תוך שבוע. יותר מ-11 חולים מתו מהנגיף מדי יום. בבלגיה מתו עד כה יותר מ-10 אלף חולים.

(גרדיאן)

טהראן בסגר חלקי עד שבת. המסגדים סגורים גם לתפילות יום השישי

תושבי טהראן בסמוך לאגם מלאכותי בבירה, בשבוע שעברצילום: ATTA KENARE - AFP

הרשויות ברפובליקה האיסלאמית דיווחו על שיאים במספר הנדבקים החדשים ובמניין המתים. פקיד איראני: "אם מדברים במונחים של אכיפת תקנות הבריאות, טהראן מתנהלת כמו עיר שאין בה אחראי".

לכתבה המלאה

בבית הלבן לא עוקבים אחר שרשראות ההדבקה מהטקס בגן הוורדים

טראמפ ובארט בטקס בגן הוורדים, בשבוע שעברצילום: CARLOS BARRIA/רויטרס

לפחות שמונה מהמשתתפים בטקס לציון מועמדותה של השופטת בארט לעליון נדבקו בקורונה – אך בבית הלבן הוחלט ליידע רק את מי שהיו במגע קרוב עם הנשיא. "זו התנערות מוחלטת מאחריות מצד הממשל", אומרים מומחים.

לכתבה המלאה

ה-FDA פרסם הנחיות מחמירות חדשות למפתחי חיסונים. טראמפ: "עוד עבודת חיסול פוליטית!"

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) פרסם הלילה הנחיות מחמירות חדשות למפתחי חיסוני קורונה, מהלך שנחסם על ידי פקידים בכירים בבית הלבן במשך כשבועיים. ההנחיות החדשות ימנעו את אישור החיסונים לשימוש חירום לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-3 בנובמבר.

המהלך, אשר אושר במשרד הניהול והתקציב, התקבל יום לאחר דיווח בניו יורק טיימס על כך שבממשלו של דונלד טראמפ מעכבים את אישור ההנחיות. בעקבות פרסום ההנחיות צייץ טראמפ: "ההנחיות החדשות של ה-FDA מקשות עליהם לזרז את אישור החיסונים עוד לפני יום הבחירות. רק עוד עבודת חיסול פוליטית!".

ההגבלות החדשות מחייבות את מפתחי החיסונים לספק עדויות משכנעות על בטיחותם של החיסונים על בסיס השלב האחרון של הניסויים הקליניים בהם כדי לקבל אישור לשימוש חירום. הן כוללות חובת מעקב בן לפחות חודשיים אחר אנשים שהשתתפו בניסויים הקליניים בחיסונים כדי לשלול בעיות בטיחות. בנוסף יחויבו גם לדווח על חמישה מקרים של נסיינים אשר קיבלו חיסון פלציבו.

מאז פרוץ מגפת הקורונה בארה"ב, יותר מ-200 אלף אמריקאים מתו מהנגיף. ראש ה-FDA, סטיבן האן, ניסה בשבועות האחרונים לחזק את אמון הציבור בהליך בדיקת החיסונים שמבצעת הסוכנות שלו והבטיח שמדענים – ולא פוליטיקאים – יחליטו אם החיסונים בטוחים ויעילים לתפוצה המונית. הנשיא דונלד טראמפ מתעקש שניתן לאשר את הפצתם של החיסונים לקורונה עוד לפני יום הבחירות, אולם מדענים בכירים בממשל טוענים שהדבר איננו סביר מבחינת לוח הזמנים.

(ניו יורק טיימס)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ