הטיפול האינטנסיבי בקורונה כפי שהוא משתקף בפניהם של הצוותים הרפואיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רופא קורונה
הארץ
הארץ

רבות כבר נכתב על הלחץ הגדול והסיכון של הצוותים הרפואיים ברחבי העולם שמטפלים בחולי הקורונה. בימים האחרונים, כמה פרסמו תמונות  של פניהם החבולים לאחר שעות שבהן נאלצו לחבוש ציוד מגן מפני הידבקות בקוביד-19, וסיפקו פרספקטיבה נוספת על המצב. העובדים - רופאים, אחים, סניטרים ועוד - משתפים את הקשיים בעבודה הבלתי-פוסקת, כמו מחסור בציוד, תשישות וכאבים פיזיים. אך יותר מכל, הם מפצירים בגולשים להישאר בבתיהם, בשעה שהם עובדים מסביב לשעון כדי להילחם בנגיף, שכבר גבה יותר מ-16 אלף קורבנות ברחבי העולם. 

"חם בטירוף, טיפות זיעה זולגות מהפנים, שנמסות מתחת למסיכה", מתארת אחות מצפון איטליה, "אי אפשר לנוח, אי אפשר לשתות, אי אפשר לעשות פיפי ובתוך כל זה הפחד מהידבקות".

"אני לא מפחדת כשאני בעבודה", מסבירה אחות ממדינת אוהיו, "אני עושה את מה שלמדתי לעשות. אני מפחדת מהרגע שבו ייגמרו לנו המשאבים - ציוד וצוותים. קוביד-19 אמיתי והוא כאן. הישארו בבית, שטפו ידיים והפסיקו לקנות את כל הדברים שצוותים רפואיים זקוקים להם כדי לבצע את עבודתם". 

"לכל האחיות והרופאים בחזית, הצדעה גדולה", נכתב בחשבון אינסטגרם המוקדש למאבק בנגיף קורונה. 

"אני לא אוהב סלפים, אבל אתמול, אחרי 13 שעות עבודה בטיפול נמרץ צילמתי את התמונה הזאת", אומר עובד בית חולים ממודנה שבאיטליה. "לא אכפת לי מהשעות הארוכות בעבודה, כאבי הגב, התשישות ועוד. כל זה יעבור אם נתאחד במאמץ משותף ענק". 

"אני עייפה מבחינת פיזית ופסיכולוגית, כמו הקולגות שלי", כותבת אחות ממילנו, "אנו נמצאים במצב הזה כבר שבועות, אבל זה לא ימנע מאיתנו לבצע את העבודה שלנו… אני מבקשת מכל מי שקורא את המלים האלה לגלות אחריות חברתית, לכבד את המאמצים שלנו ולהישאר בבית". 

"האחיות מורידות את המסיכות אחרי משמרת מתישה במאבק נגד נגיף הקורונה", נכתב בחשבון האינסטגרם המוקדש למאבק. "הן נוגעות בלבם של מיליונים. הצדיעו למלאכים האלה".

"אם חובשים מסיכת N95 באופן תקני במשך 8-5 דקות, למשל כדי להוביל חולה לשירותים בביטחה או לבצע הערכה, מקבלים סימנים דומים על הפנים", מספרת אחות מקליפורניה. 

"בחזית המלחמה בנגיף קורונה", חלקה אחות מברזיל. "המסיכה כואבת".

"אלה פנים של אדם שבילה תשע שעות עם ציוד מגן, והוביל חולי קוביד-19 במצב קריטי ברחבי לונדון", סיפרה רופאה מרדימה מבריטניה, "אני מרגישה שבורה, וזאת רק ההתחלה. אני מתחננת בפני אנשים, בבקשה בבקשה בבקשה בודדו את עצמכם והיו מרוחקים חברתית".

"ככה נראים אחרי שחובשים מסיכת N95 במשך יום שלם", חולקת אחות מארה"ב, "אין לנו מספיק משום דבר… עזרו לנו לעזור לכם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ