כפריים בטנזניה מקימים גדרות של כוורות דבורים כדי להרתיע פילים פולשים

השטחים החקלאיים בצפון המדינה התרחבו על חשבון סביבתם הטבעית של הפילים, שהחלו לעבור בשדות המעובדים כדי ללקט מזון. ניסיונות להרחיקם בירי חזיזים או בשתילת פלפלים חריפים לא צלחו

אוליבר מילמן, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוליבר מילמן, גרדיאן

סביב חווה קטנה בגודל ארבעה דונמים, הסמוכה לפארק הלאומי סרנג'טי בטנזניה, מוקמת בימים אלה גדר אימתנית. אין היא גבוהה במיוחד ולא מותקנים עליה אמצעים אלקטרוניים חריגים. ועדיין היא שונה, בוקע ממנה רעש ייחודי ובלתי פוסק — זמזום.

זוהי "גדר הדבורים", הדרך שבה מקווים תושבי האזור להרחיק פילים משוטטים מהאדמות המעובדות של החקלאים, שכיום חודרים אליהן ורומסים בהן את יבוליהם. באזור מקווים שהמיזם, שכבר אומץ בקניה ובבוצואנה, יסייע לפתור את הבעיה בצפון טנזניה, שם גובר החיכוך בין פילים לבני אדם. באזור זו הורחבו השטחים החקלאיים על חשבון סביבתם הטבעית של בעלי החיים. וכך הפילים החלו לעבור בשדות המעובדים בשביל ללקט בהם מזון או משום שנתיבי הנדידה שלהם עוברים דרכם. ניסיונות לגרש את הפילים באמצעים אלימים יותר כמו ירי חזיזים או ירי באוויר התגלו כבעייתיים לשני הצדדים. אלה מעוררים לא פעם תגובה תוקפנית בקרב הפילים ההמומים שיכולה להסתיים במוות של שני הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ