2.5 מיליארד אנשים ללא גישה לבית שימוש

אוכלוסיית אפריקה צומחת בקצב חסר תקדים, ומיליוני אנשים עוברים לערים, שהתשתיות שלהן לא עומדות בעומס ■ בקמפאלה אנשים צובאים על חדרי השירותים בקניונים ובמשרדים ממשלתיים ■ מקורות המים מזדהמים מדליפות ממערכת הביוב ובורות שופכין שמסכנים את בריאות הציבור ■ כדי למנוע עשיית צרכים בחוץ יהיה צורך לבנות כ–650 אלף בתי שימוש

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי
  • ערים ברחבי אפריקה והעולם המתפתח נתונות במשבר תברואתי. 2.5 מיליון בני אדם נטולים גישה לבתי שימוש תקינים. במדינות כמו אוגנדה, בהן ערים של מיליוני אנשים, שבהן מבקרים עוד מיליונים רבים מדי יום, אין בתי שימוש ציבוריים, ואנשים צובאים על דלתות מסעדות וקניונים כדי להתפנות.
  • הבעיה היא תשתיתית: במדינות רבות אין מספיק מפעלי טיהור שפכים. מערכות הביוב משרתות רק חלק מהאוכלוסייה. הצנרת ודרכי ההולכה דולפות ומזהמות מקורות מים. כשיורד גשם, רחובות מתמלאים במי שופכין שגורמים להתפרצות מחלות.
  • עמותות וממשלות פועלות ליישם שיטות פתרון שונות עבור מקומות שונים: מודלים של תשלום עבור בתי שימוש, טכנולוגיות, וחשיבה על פתרונות בני קיימא עבור הסביבה. ואולם במדינות העניות, גם פתרונות זולים לכאורה עשויים להיות מחוץ להישג ידם של התושבים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ