פעיל בולט בקמרון למען הומואים עונה ונרצח

אריק אוהנה למבמבה תיעד מעשי אלימות וסחיטה כלפי הומואים במדינה, והיה ממנהיגי הקהילה בקמרון. לפני שבועיים הזהיר מפני "בריונים השונאים הומואים"

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

פעיל ידוע למען זכויות הומואים בקמרון עונה ונרצח שבועות ספורים בלבד לאחר שפרסם אזהרה פומבית על הסכנה הנשקפת מ“בריונים השונאים הומואים”. גופתו של אריק אוהנה למבמבה התגלתה על ידי ידידיו בביתו בבירה יאונדה ביום שני בערב. ידיד שלו מסר כי צווארו ורגליו של למבמבה היו שבורים, וכי הוא נכווה ממגהץ לוהט.

למבמבה היה אחד הפעילים הבולטים ביותר במדינה, הידועה בעוינותה הרבה להומואים ולסביות. הוא התחיל את דרכו כעיתונאי, ובהמשך הפך למנהל CAMFAIDS, ארגון למען זכויות אדם ביאונדה. למבמבה תיעד מעשי אלימות, סחיטות ומעצרים בקרב קהילת ההומואים של קמרון. הוא גם תרם בקביעות לבלוג Erasing 76 Crimes, המתמקד במדינות שבהן ההומוסקסואליות מנוגדת לחוק, וכתב פרקים אחדים בספר “הפגיעות בזכויות ההומוסקסואלים” על תנועות ההומוסקסואלים ברחבי העולם שיצא לאור בפברואר.

בקמרון צפוי להומואים עונש מאסר של עד חמש שנים, והמדינה מעמידה לדין באשמת הומוסקסואליות אנשים רבים יותר מאשר כל מדינה אחרת באפריקה שמדרומית לסהרה. דוברת משרד החוץ האמריקאי מארי הארף הביעה צער על רצח למבמבה. “אנחנו מגנים נחרצות את המעשה הנורא הזה, וקוראים לשלטונות קמרון לחקור אותו ביסודיות ולהעמיד למשפט את האחראים לו”.

איב יומב, מנכ”ל “אלטרנטיב קמרון” - ארגון למען זכויות ההומוסקסואלים הפועל בדואלה, העיר הגדולה ביותר במדינה - אמר שלמבמבה היה בין הפעילים הראשונים במדינה נגד משפטי הומואים. “זו אבידה גדולה לקהילה שלנו, ואנחנו מפחדים מעט ממה שעלול לקרות לנו”, אמר יומב. “הוא היה אחד ממנהיגי הקהילה שלנו. מה עלול לקרות לשאר המנהיגים?”

למבמבהצילום: אי-פי

לפני כשבועיים פרסם למבמבה הודעה נגד פריצות למשרדי ארגונים למען זכויות ההומואים. “אין כל ספק שבריונים פועלים נגד אלה התומכים בזכויות שוות לכולם. לרוע המזל, אווירת השנאה וצרות האופקים בקמרון, השוררת גם בדרגי הממשל הגבוהים, מאפשרת להם לפעול ללא חשש מפני עונש”, אמר למבמבה בהודעתו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ