הארץ

שני אזרחים לבנונים העומדים לדין בניגריה בגין חברות בחיזבאללה טוענים כי עונו על ידי סוכני מוסד ישראלים לאחר מעצרם.

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות אי-אף-פי, העיד אתמול (שני) אחד מהנאשמים, מוסטפה פוואז, כי לאחר מעצרו בבירה הניגרית אבוג'ה אמר לו גורם בטחוני כי "כמה חברים אירופים" רוצים להציג לו שאלות ואז לקח אותו לחדר חקירות שבו היו "שלושה סוכני מוסד ישראליים", שאחד מהם זיהה עצמו ככזה. לדבריו, הסוכנים חקרו אותו בדבר מעורבותו בטרור ועל הקשר שלו עם חזבאללה.

"הם כבלו את ידיי מאחורי הגב למשך ימים", תיאר פוואז את חקירתו. "הפסקתי לספור כי הם לא נתנו לי לישון במשך כמה ימים". לטענתו, לאורך 14 ימים נחקר על ידי שישה סוכנים ישראלים ועל ידי אדם לבן נוסף שהיה רעול פנים: "חקרו אותי בערבית. ביקשתי להיחקר באנגלית, אבל הם סרבו. האנגלית של רובם חלשה. הם לא אירופים אלא ישראלים". לדבריו, אף נציג ניגרי לא נכח בחקירתו על ידי הסוכנים.

נאשם נוסף, עבדאללה ת'אחיני, תיאר גם הוא חקירה דומה, וסיפר כי התמוטט לאחר שהחוקרים מנעו ממנו לישון במשך חמישה ימים. הוא הסביר כי זיהה אותם כישראלים על פי מבטאם, "כי אנחנו שכנים".

השניים ואדם נוסף נעצרו במאי האחרון בחשד לקשירת קשר לביצוע פיגועים נגד מטרות ישראליות ומערביות במדינה, בעקבות גילוי מחסן נשק בעיר קאנו. השלושה מכחישים את ההאשמות.

בדיווח מצוין כי דובר השגרירות הישראלית בניגריה טרם מסר תגובה לידיעה.

שוטרים ניגרים עם הציוד שנתפס במחסן הנשק בקאנו, במאי האחרוןצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ