צבא ניגריה: הרגנו 150 מאנשי ארגון הטרור בוקו הראם בסוף השבוע

הצבא הודיע כי חייליו השמידו מחנה של הארגון המוסלמי הקיצוני בצפון המדינה. במתקפה נהרגו 16 חיילי הצבא הניגרי

צבא ניגריה הרג בסוף השבוע האחרון 150 חברים בארגון האיסלאמי הקיצוני בוקו הראם, בהם מפקד בכיר. העיתון הניגרי "ואנגארד" דיווח הבוקר (רביעי) כי במתקפה חדשה במדינת המחוז בורנו נהרגו גם 16 חיילי הצבא הניגרי.

הצבא הניגרי תקף קבוצה של חמושים ביער קאפייה, הנמצא בין העיירות מאידוגורי ובאגה, בהתבסס על דו"ח מודיעין שלפיו בוקו הראם מתכנן מתקפה משלו – כך מסר דובר הצבא, הנגרל איברהים אטהירו. התקרית התרחשה כבר לפני כמה ימים, אולם רק אמש, בשעה מאוחרת, הוחלט לפרסם את המידע.

"החיילים השמידו את מחנה האויב, במהלך הפעולה שנמשכה כמה שעות. הם הרגו 150 חמושים, לעומת סגן אחד ו-15 חיילים שנפלו בקרב", אמר אטהירו לעיתונאים. לדבריו, אחד ההרוגים מבין אנשי בוקו הראם הוא אבה גורומה, אחד המפקדים המבוקשים ביותר בארגון הטרור, שהממשלה באבוג'ה הציבה פרס של 615 אלף דולר על ראשו. במקום מצאו החיילים נשק נגד מטוסים ונגד טנקים שהוצב על כלי רכב, סיפר דובר הצבא.

בורנו היא אחת משלוש מדינות המחוז הצפוניות שבהן הכריזה הממשלה הפדרלית על מצב חירום במאי, כדי להתמודד עם פעולות בוקו הראם.

פירוש שם הארגון "המערב הוא חטא", והוא פעיל בצפון המדינה המוסלמי באופן קבוע, ופועל בעיקר נגד נוצרים, אך גם נגד מוסלמים שלדעתו מתונים מדי ומשתפים פעולה עם הנוצרים. מאז 2009, כ-1,500 בני אדם נהרגו בפעולות בוקו הראם ובעימותיו עם כוחות הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות