טבח נוסף בצפון מזרח ניגריה: 115 בני אדם נרצחו, 1,500 בתים הוצתו

קיצונים איסלאמיסטים רצחו עשרות ביישוב נוסף, והתושבים מאשימים את הממשל המרכזי כי אין לו עניין לדכא את ההתקוממות הרצחנית

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

עדי ראייה דיווחו כי קיצונים איסלאמיסטים מארגון "בוקו חראם" רצחו 115 תושבים בכפר בצפון מזרח ניגריה, והציתו 1,500 בתים, בסבב טרור נוסף באזור. לדברי התושבים, לחיילים המוצבים באזור אין די ציוד כדי להתמודד עם הלוחמים, המסתתרים במקומות מבודדים ותוקפים את יישובי הסביבה. לפני ארבעה ימים דווח כי 90 בני אדם נרצחו ביישוב אחר באזור.

קיארי אבן-אלקאמני, המנהיג המסורתי של האזור, הידוע גם בכינויים "שהו" ו"מלך באמה", האשים את הממשלה המרכזית באבוג'ה כי אין לה די עניין להפסיק את ההתקוממות המוסלמית בצפון מזרח ניגריה, בין היתר מאחר שהיא רחוקה משדות הנפט של המדינה.  הוא סיפר כי ארמונו הוצת בהתקפה המדוברת, שנערכה שלשום.

אוקרה סאטומי, מפקד של לוחמי מיליציה צעירים מהעיירה באמה, אמר כי הם קברו 98 קורבנות שנורו, ראשיהם נערפו או נשרפו למוות במתקפרה. האחות הראשית של היישוב הוסיפה כי עוד 17, מתוך 200 פצועים, מתו מפצעיהם.

משפחות שנעקרו בצפון מזרח ניגריה בשל ההתקפות של "בוקו חראם"צילום: רויטרס

מטרתו העיקרית של ארגון בוקו חראם היא להפיל את הממשלה הפדרלית ולהשליט את החוק האיסלאמי בניגריה כולה. הארגון אחראי לפיגועים רבים במקומות תפילה נוצריים, לצד אינספור התקפות על מחנות צבא, תחנות משטרה, בתי כלא, בתי ספר ואפילו בנייני או"ם.. על אף מצב החירום שהוכרז בצפון-מזרח המדינה על ידי הנשיא גודלאק ג'ונתן במאי אשתקד, פעולות הצבא נגד בוקו חראם לא הצליחו להביס את הארגון. העימות גרם למותם של לפחות 4,000 בני אדם בשלוש השנים האחרונות, כולל מאות אנשים שנרצחו ללא אבחנה על ידי הצבא, המואשם בפגיעה באוכלוסיה אזרחית.

התנגשויות בין־דתיות נפוצות מאוד בניגריה, המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה ש-170 מיליון תושביה מחולקים כמעט שווה בשווה בין הצפון המוסלמי לבין הדרום הנוצרי ברובו. פעולות בוקו חראם דרדרו במידה ניכרת את המצב, שגם כך לא היה יציב במיוחד, ודחפו את ניגריה אל סף מלחמת דת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ