אנשי בוקו חראם פשטו על עוד כפר בניגריה, רצחו תושבים וחטפו אשה וילדים

חודש אחרי שחטפו 276 נערות, המוסלמים הקיצונים בניגריה ממשיכים להרוג ולחטוף תושבים. השנה חברי ארגון הטרור רצחו כ-1,500 בני אדם

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מוסלמים קיצונים פוצצו גשר, הרגו מספר לא ידוע של אנשים, וחטפו את אשתו וילדיו של קצין משטרה לשעבר בצפון מזרח ניגריה, כך סיפרו תושבים בניגריה. הידיעות על התקיפה הגיעו בעוד מאמצים בינלאומיים לחילוץ 276 הנערות שנחטפו על ידי הארגון, בוקו חראם, יצאו לדרך.

משלחת של מומחים מצרפת הגיעה אתמול (שבת) לניגריה, כך אמר גורם בכיר בלשכתו של הנשיא פרנסואה הולנד. הוא סיפר כי המומחים יאספו וינתחו מידע מודיעיני ממקורות טכניים ואנושיים.

מומחי אבטחה בריטים הגיעו ביום שישי להצטרף לכוחות הניגרים והאמריקאים. הכוחות האנגלים צפויים לעזור לא רק בפתרון משבר הנערות החטופות, אלא גם לעזור לניגריה להביס את רשת הטרור בוקו חראם.

מאמינים קתולים מתפללים לשלומן של הנערות, הבוקר בניגריה

הגברת הראשונה של ארצות הברית, מישל אובמה, הצטרפה בסוף השבוע לזעם הבינלאומי על הכישלון של צבא ניגריה להציל את הבנות. לדבריה, היא ובעלה כעוסים מאוד וחשים שברון לב. "בנערות האלה, ברק ואני רואים את בנותינו. אנחנו רואים את תקוותיהן, את חלומותיהן, ואנחנו יכולים רק לדמיין את הכאב הנורא שהוריהן חשים".

אחד ההורים, הכומר אנוץ' מארק, תיאר את תסכולו וכעסו כלפי הצבא שלא הצליח למצוא את שתי בנותיו החטופות. "במשך 11 ימים, הבנות שלנו שהו במקום אחד", אמר לסוכנות הידיעות אי-פי. "הם חנו בסמוך לעיר צ'יבוק, מרחק של פחות מ-30 קילומטר ממקום חטיפתן, ואיש לא ניגש לעזור".

מפקד צבא ניגריה לשעבר, הגנרל איברהים בבנגידה, קרא למוסלמים במדינה להתקומם נגד הקיצונים שמכתימים את שם האיסלאם. "האיסלאם מפציר בבני העמים השונים לחיות בשלום זה עם זה. לכן, אם מכפישים את שמנו, כל המוסלמים צריכים להזדעק. המוסלמים צריכים לעשות הכל כדי לעצור את הסחיטה הזאת של הדת", אמר בראיון לרשת בי-בי-סי הבריטית.

בבוקו חראם אמרו בעבר כי הם רוצים לכפות את חוקי השריעה על כל 170 מיליון אזרחי ניגריה, המחולקים כמעט באופן שווה בין נוצרים למוסלמים.

באזור מוכה המלחמה של צפון מזרח ניגריה, היכן שהתרחשה התקיפה האחרונה, המושל המקומי אמר כי איש אינו יודע מה מספר המתים, משום שכ-3,000 ניצולים ברחו בעת בתקיפה בליל שישי על העיר לימן קארה.

התושבים שנמלטו, סיפרו כי הטרוריסטים פוצצו גשר שמחבר בין העיר למדינות אדמווה ובורנו, דבר הפוגע ביכולת הצבא להתמודד עם ההתקוממות האיסלאמית. בשבוע שעבר פוצצו הקיצונים גשר המחבר בין ניגריה לשכנתה צ'אד.

עדיין אין מידע לגבי הילדים שנחטפו בסוף השבוע. ארגון הטרור בוקו חראם הודיע כי חטף בני משפחה של קצינים בצבא ניגריה, באקט של מידה-נגד-מידה, מאחר והשלטונות בניגריה לעתים קרובות עוצרים את נשותיהם וילדיהם, ומחזיקים בהם כבני ערובה עד לכניעת המבוקשים.

פעילי בוקו חראם הרגו מעל 1,500 אנשים בשנה הנוכחית. בשבוע שעבר נחשף באתר החדשותי The Daily Beast קשר כלכלי בין בוקו חראם לבין ארגון הטרור אל קאעדה. בכתבה שפורסמה באתר נכתב כי שנת 2002 אוסמה בן לאדן, המנהיג המנוח של אל קאעדה, העביר תרומה על סך 3 מיליון דולר לארגוני טרור בניגריה החולקים את אותה מטרה של כפיית החוק האיסלאמי. לפי ארגון זכויות אדם, שלטענת האתר הוא מכובד ואמין, אחד הארגונים שקיבלו את התרומה היה בוקו חראם. "במילים אחרות, בין לאדן סיפק כסף ראשוני לבוקו חראם", נכתב שם.

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ