הארץ

לפחות 118 הרוגים ו-56 פצועים בשני פיצוצים היום (שלישי) בעיר ג'וס במרכז ניגריה, כך לפי סוכנות החירות הלאומית במדינה. טרם ידוע מי אחראי לפיגועים, אולם החשד מתמקד בארגון האיסלאמי הקיצוני בוקו חראם, שחטף בחודש שעבר כ-300 נערות. לאחרונה ביקשה באופן רשמי ניגריה ממועצת הביטחון של האו"ם להוסיף את ארגון בוקו חראם לרשימה השחורה של ארגוני הטרור. עם זה, לפי המשטרה המקומית מניין הנפגעים עומד עד כה על 46 הרוגים ו-45 פצועים.   

בשעות אחר הצהריים אירעו שני פיצוצים - אחד בתחנת אוטובוס והשני במסוף אוטובוסים בג'וס. בפיצוצים נשרפו כמה חנויות, התנפצו חלונות וכבישים נהרסו. סוכנות הידיעות של ניגריה ציטטה גורם מקומי שאישר את שני הפיצוצים, אולם אמר כי מוקדם עדיין לדווח על מספר הנפגעים.

מפכ"ל המשטרה של ג'וס כינה את מבצעי הפיגועים "אכזריים ורשעים". לדבריו, "הממשלה נשארה מחויבת באופן מלא לניצחון נגד הטרור, והזוועות של אויבי הקידמה לא יפחידו את הממשל". תושבת העיר סיפרה כי "היה רעש גדול שהרעיד את כל הבית. ואז עלה עשן". לדבריה, "היו גופות על הרצפה, ואנשים העבירו פצועים לבית חולים במכוניותיהם". צפו הזירת האירוע:

לאחרונה, הגביר בוקו חראם את השימוש בחומרי נפץ בהתקפותיו. בחודש שעבר נרצחו מאות אזרחים בפעולות המיוחסות לבוקו חראם, אף שהארגון לא קיבל עליהן אחריות. בתחילת השבוע נהרגו חמישה בני אדם בפיצוץ מכונית תופת בעיר קאנו, באזור המאוכלס בעיקר בנוצרים.

מדינות אפריקה והמערב החליטו לשתף פעולה במאבק בארגון הטרור בוקו חראם. בכינוס שעסק בשיתוף פעולה למלחמה בבוקו חראם ונערך ביום שבת, אמר נשיא צרפת פרנסואה הולנד שהארגון מנוגד לכל תרבות אנושית, והדגיש את קשריו עם אל קאעדה וארגוני טרור נוספים. מנהיגי ניגריה, ניז'ר, קמרון, צ'אד ובנין נועדו בו עם נציגים מצרפת, ארה"ב ובריטניה בתקווה לתכנן אסטרטגיה משותפת ולחלוק ביניהם מידע שיביא למציאת הנערות. 

זירת הפיגוע בעיר ג'וס. לפחות 118 נהרגוצילום: אי-אף-פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ