אשה הרה בסודאן הורשעה בניאוף ובכפירה ונידונה למלקות ולמוות

האו"ם, ארגונים בינלאומיים וממשלות במערב דורשים מסודאן לבטל את גזר הדין ולשחרר לאלתר את האישה, שכלואה עם בנה בן ה-20 חודשים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו גרדיאן
גרדיאן

מריאם יחיא איברהים, אשה בת 27 מסודאן בחודש השמיני להריונה, נידונה למאה מלקות ולהוצאה להורג בתלייה לאחר שהורשעה בניאוף ובכפירה. האו"ם, ממשלות וארגונים בינלאומיים קוראים לממשלת סודאן לשחרר מיד את איברהים ולבטל את פסק הדין.

איברהים נעצרה לאחר שקרוב משפחה טען שנישואיה לאזרח נוצרי־אמריקאי אינם תקפים ולכן נחשבים ניאוף. היא הורשעה כאמור גם בכפירה - שמוגדרת בחוק הסודאני כנטישת האיסלאם על ידי מוסלמי, והעונש בגינה הוא מוות. איברהים טענה בפני בית המשפט כי נולדה לאב מוסלמי ואם נוצרייה, אולם גודלה כנוצרייה לאחר שאביה נטש אותה - אך ללא הועיל.

נשים בסודאןצילום: אי-אף-פי

בית המשפט קבע כי הוצאתה להורג של איברהים תידחה בשנתיים כדי שתוכל ללדת את בנה, להניק ואז לגמול אותו. עורכי דינה ערערו על פסק הדין, והערעור אמור להישמע השבוע. בינתיים, איברהים כלואה מאז פברואר בתנאים קשים יחד עם בנה בן ה-20 חודשים, כבולה כל הזמן.

בעלה של איברהים, דניאל ואני, עזב את סודאן ב-1998 וב-2005 קיבל אזרחות אמריקאית. הוא ואיברהים נפגשו בחרטום והתחתנו בה ב-2012, ומאז הוא עושה מאמצים להביאה לארה"ב. ממשלת בריטניה זימנה את הנספח הסודאני בלונדון למשרד החוץ והביעה באוזניו את דאגתה העמוקה מהמקרה. הסנאטורים האמריקאים קלי איוטי ורוי בלאנט שוחחו על המקרה עם שר החוץ ג'ון קרי וקראו "לפעול מיד ולהתחייב להציע למריאם מקלט מדיני ולהבטיח את שחרורה ושחרור בנה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ