סודאן מכחישה כי תשחרר את האשה שנידונה למוות בשל אמונתה

משרד החוץ במדינה אמר כי דבריו של סגן השר בנוגע לשחרורה של מרים אברהים, שילדה בשבוע שעבר בכלא, הוצאו מהקשרם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סודאן מכחישה את הדיווח לפיו האישה הנוצרייה שנידונה למוות באשמת כפירה תשוחרר בקרוב. משרד החוץ במדינה מסר כי הציטוטים מפי סגן שר החוץ לפיהם שחרורה קרב, הוצאו מהקשרם.

מרים אברהים, אשה סודאנית ואם לשניים בת 27, שילדה את בתה ביום שלישי בעת שהיתה כבולה באזיקים, מוחזקת בבית הכלא מאז ינואר. הרשויות בסודאן חייבו גם את בנה מרטין, בן 20 חודשים, להשאר עמה בכלא.

אברהים גדלה כנוצריה על ידי אמה, לאחר שאביה נטש את המשפחה. אולם בית משפט פסק בחודש שעבר כי היא מוסלמית בהתאם לדת האב. נישואיה לדניאל וואני, נוצרי המחזיק באזרחות כפולה סודאנית-אמריקאית, בוטלו והיא נידונה ל-100 מלקות בשל בגידה ומוות בתליה בעקבות התכחשותה לאיסלאם, לאחר שסירבה לדחות את הדת הנוצרית. יחסי מין מחוץ ל"קשר חוקי" נחשבים בסודאן לבגידה. גזר הדין ניתן כשאיברהים היתה עדיין בהריון.

עבדוללה אלזרג, סגן שר במשרד החוץ של סודאן, אמר לכלי התקשורת ביום שבת כי "הרשויות המעורבות במדינה פועלות לשחרר את מרים באמצעים משפטיים. אני מצפה ששחרורה יתרחש בקרוב".

אבל ממשרד החוץ נמסר כי שחרורה תלוי בבית המשפט, ובאם יחליט לקבל את הערעור שהגיש צוות ההגנה שלה. בהצהרה של משרד החוץ נאמר כי אלזרג למעשה אמר ש"צוות ההגנה המורכב מאזרחים מודאגים ערער על פסק הדין, ואם בית המשפט יפסוק לטובתה, היא תשוחרר".

"אלרזג אמר 'הממשלה לא מתערבת בפעולות מערכת המשפט משום שזה גוף עצמאי'. כמה מכלי התקשורת הוציאו את דבריו מהקשרם, ושינו את משמעותם", נמסר בהצהרת משרד החוץ.

אחרי שפורסמו דבריו של אלרזג, בעלה של אברהים, דניאל וואני, אמר כי אינו מאמין שהיא תשוחרר. "איש לא יצר איתי קשר ואני לא מאמין שזה יקרה. הגשנו ערעור אך הם טרם הסתכלו בו", אמר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ