הרפובליקה המרכז אפריקאית אוסרת על שליחת הודעות טקסט ברחבי המדינה

ההוראה הגיעה בעקבות קמפיין מסרונים שקרא לאי ציות אזרחי ולשביתה כללית, לאחר ימים של הפגנות אלימות בבירה בנגי

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

שלטונות הרפובליקה המרכז אפריקאית הורו לחברות המפעילות את הטלפונים הסלולריים להפסיק את שירות הודעות הטקסט בעקבות קמפיין מסרונים, שקרא לאי ציות אזרחי ושביתה כללית. זאת לאחר ימים של הפגנות אלימות בבירה בנגי. תושבי הבירה סיפרו אתמול ששירותי המסרונים אינם פועלים מתחילת השבוע.

"כדי לתרום להשבת הביטחון במדינה, בהוראת ראשת הממשלה, השימוש של כל המינויים בשירות המסרונים מושעה עד להודעה חדשה", הודיע שר התקשורת עבדאללה אסאן קאדר.

הרפובליקה המרכז אפריקאית נתונה באלימות אתנית ודתית מאז תפסו המורדים - אנשי ארגון סלקה מהצפון, שרובם מוסלמים - את השלטון ב-2013 במדינה שרוב אוכלוסייתה נוצרית. אנשי סלקה עזבו את השלטון בינואר בעקבות לחץ בינלאומי לאחר עשרה חודשים של ביזה ואלימות, אך האלימות בין הפלגים ממשיכה.

לוחם במליציה הנוצרית ברפובליקה המרכז אפריקאית משוחח בטלפון בבנגי, בפברואר 2014צילום: רויטרס

בבירת הרפובליקה המרכז אפריקאית, רק 900 מוסלמים שרדו את ההתקפות האכזריות של המיליציות הנוצריות לפני כשנה וחצי. ערב פתיחת העימות האלים במדינה היו בבירה בין 130 ל-145 אלף מוסלמים. עתה, הטיהור האתני כמעט הושלם סופית - לא רק בבירה, שבה, לעת עתה, נותר פחות מ-1% מהקהילה המקורית, כי אם גם בערים רבות במערב המדינה, שנותרו ללא תושבים מוסלמים אחרי שאלה נמלטו לצפון.

ממשלה זמנית, שבראשה עומדת קתרין סמבה־פנזה, לצד כ-8,000 שומרי שלום ממדינות אחדות באפריקה ומצרפת, נאבקים לעצור את האלימות שהביאה למותם של יותר מ-2,000 בני אדם ועקרה ממקומם כמיליון נוספים, מתוך אוכלוסייה המונה 4.5 מיליון נפשות. האו"ם מזהיר שהסכסוך עלול להסלים לכדי רצח עם.

מוסלמים מפגינים לפירוק המליציות הנוצריות ולשלום בבנגי, ביום שבתצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ