בוקו חראם חטף 30 נשים נוספות בצפון־מזרח ניגריה

בחודשיים שחלפו מאז שחטפו 276 נערות מהכפר צ'יבוק, נחטפו בניגריה עוד נשים רבות; הפעם מדובר בנשות נוודים שנחטפו מתוך הבקתות שלהן

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

ארגון הטרור הקיצוני בוקו חראם חטף 30 נשים נוספות מצפון-מזרח ניגריה, בקרבת מקום לכפר צ'יבוק ממנו נחטפו 276 תלמידות בית ספר ב-14 באפריל. המידע הגיע מתושבים באזור ומהתקשורת הניגרית. תושבים מכפר צ'יבוק סיפרו כי נוודים מהסביבה הגיעו אל הכפר בבהלה בשבוע שעבר וסיפרו שנשותיהם נחטפו ושהחוטפים דרשו מהם צאן בתמורה לנשים.

"אחד מהנוודים בשם מוחמד אמר לי שאנשי בוקו חראם איימו על הגברים עם אקדח ועברו מבקתה לבקתה כדי לקחת את הנשים", אמר יאהיה מוסא, אחד מתושבי צ'יבוק שתיאר את הדברים לעיתונאים, "החוטפים אמרו להם להביא את הבקר שלהם ככופר". המשטרה של ניגריה ודובר הצבא אמרו שאינם יכולים לאשר שנשים נחטפו מחוץ לצ'יבוק ביום חמישי שעבר.

צילום מסך מתוך הווידאו שפרסם ארגון בוקו חראם בו נראות חלק מהילדות החטופותצילום: אי-אף-פי

הדיווחים על חטיפות נשים נוספות בזמן שצבא ניגריה טוען כי הוא עורך מבצע נגד בוקו חראם ועל רקע קריאות מצד מנהיגי העולם להשיב את הנערות החטופות מגביר את הלחץ המדיני על ממשלת ניגריה.

נשיא ניגריה גודלאק ג'ונתן קיבל סיוע צבאי ומודיעיני מארה"ב, בריטניה וגם מישראל בחיפוש אחר הנערות החטופות. אבל הנערות טרם נמצאו ובוקו חראם ממשיכים בפעולות חטיפה, ביזה ורציחות. צבא וממשלת ניגריה טוענים כי הם עושים כל שביכולתם לשחרר את הנערות ושהם יודעים היכן הן נמצאות. הם סירבו להשיב אותן בתמורה לשחרור אסירים מארגון בוקו חראם.

מנהיג בוקו חראם באו-באקר שקאו בסרטוןצילום: אי–פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ