21 הרוגים בניגריה בפיגוע נגד תושבים שצפו במונדיאל

מחבל התפוצץ במדינת המחוז יובה, שידעה מתקפות רבות של בוקו חראם, באתר בו הוקרנו משחקי הכדורגל. לא ברור כמה בני אדם נפגעו

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ו"הארץ"

לפחות 21 בני אדם נהרגו כשמחבל מתאבד התפוצץ הלילה (רביעי) במקום התכנסות של צופים במשחקי המונדיאל בעיירה דמטורו שבצפון-מזרח ניגריה. מקור בבית החולים המקומי מסר כי הקורבנות הם גברים צעירים וילדים. הפיגוע מתרחש ימים לאחר מתקפה על עיירה בקניה, גם שם המטרה היתה תושבים שצפו במונדיאל.  

עדי ראייה אמרו כי מחבל מתאבד על מונית תלת-אופן הפעיל את הפצצה, בעת שהתושבים צפו במשחק בין ברזיל למקסיקו. כמה תושבים אמרו כי לאחר הפיצוץ נשמע פיצוץ שני. תושב העיירה אמר לבי-בי-סי כי האתר בו אירעה המתקפה הוא מקום התכנסות פופולארי, ולעתים קרובות הוא עמוס באנשים הבאים לצפות בהקרנות אירועים.

דמטורו היא בירת מדינת המחוז יובה, אזור שידע מתקפות רבות של ארגון המורדים בוקו חראם, שבאפריל חטף יותר מ-200 נערות מבית ספר במדינת המחוז השכנה בורנו. במאי 2013 הכריזו הרשויות על מצב חירום במדינות בורנו, יובה ואדמבה.

מעריצי כדורגל רבים באפריקה מסתמכים על הקרנות שנערכות באתרים לא רשמיים, ובמקרים רבים מבני צפייה מוקמים בחנויות וברחובות צדדיים. אולם ממשלת ניגריה הזהירה צופים בכמה מדינות מחוז להימנע מהתאספויות ציבוריות לצפייה במשחקי המונדיאל בשל החשש הביטחוני. מוקדם יותר החודש, נהרגו 14 בני אדם ו-12 נפצעו בפיצוץ פגע באתר אחר בצפון-מזרח ניגריה בו התכנסו מעריצי כדורגל. אף קבוצה לא קיבלה אחריות למתקפה.

בוקו חראם, שפירוש שמו הוא "החינוך המערבי הוא חטא", הכריז מלחמה על כל מה שנראה כסימן להשפעה מערבית. הארגון הביא למותם של אלפי בני אדם מאז 2009, במהלך ניסיונותיו להקים מדינה איסלאמית בצפון ניגריה.

ביום ראשון בלילה נהרגו 48 בני אדם במתקפה של עשרות חמושים על עיירת החוף מפקטוני שבקניה. חמושים מארגון הטרור הסומלי א-שבאב נכנסו אל העיירה בשעה שתושבים רבים התכנסו לצפות במונדיאל, פתחו באש בבתים ובבתי מלון, והציתו כמה בניינים, בהם תחנת המשטרה המקומית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ