שלושה הרוגים בהתרסקות מסוק של האו"ם בדרום סודאן

בממשלת דרום סודאן מאשימים ביירוט המסוק את המורדים במדינה, איתם חתמו אתמול על הבנות לקראת הפסקת אש קבועה והקמת ממשלת אחדות

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מנהיג מליציית מורדים שהזהיר בעבר את האו"ם לא לטוס מעל שטחו יירט היום (שלישי) מסוק של הארגון באזור כפרי של דרום סודאן, כך האשים היום גורם בממשלה. האו"ם אישר ששלושה בני אדם נהרגו ואחד שרד בהתרסקות המסוק. לדברי הארגון, המקרה נחקר כעת.

מכוח המשימה של האו"ם נמסר כי מסוק משא התרסק סמוך לבניטו, אזור הנמצא במוקד המחלוקת בין הממשלה למורדים. מהאו"ם נמסר כי היה חשש לגורל אנשי הצוות, וכי משלחת חיפוש והצלה נשלחה למקום. דובר ממשרד מזכיר האו"ם בניו יורק אמר כי אנשי צוות המסוק הם אזרחי רוסיה, וכי הניצול מההתרסקות מקבל טיפול מרופאי ארגון "רופאים ללא גבולות".

חיילים מצבא דרום סודאן מאבטחים דרכים במדינהצילום: אי־אף־פי

אקול ווק, דובר מושל בחר אל-ע'זאל, חבל ארץ בצפון דרום-סודאן, אמר שמנהיג המורדים פטר גדט הזהיר בשבוע שעבר את האו"ם שלא לטוס מעל השטחים שבשליטתו, וכוחותיו הם אלה שירו במטוס. דרום סודאן סובלת מעימותים אלימים מאז דצמבר, בין כוחות המורדים הנאמנים לסגן הנשיא לשעבר, ריק מצ'אר, לבין חיילי המדינה הנאמנים לנשיא סלבה קייר.

הפלת המטוס מתרחשת יום אחרי ששני הצדדים הנצים חתמו באתיופיה על הסכם הקורא לחתור להפסקת אש קבועה ולכינון ממשלת אחדות לאומית תוך 45 ימים. ווק, המשרת באזור הנאמן לנשיא קיר, אמר כי הפלת המטוס מוכיחה כי למצ'אר אין שום שליטה על גדט ועל לוחמים נוספים, והעלה ספקות לגבי תפקידו במשא ומתן כמנהיג המורדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ