סיירה לאון הכריזה שוב על עוצר כללי בניסיון להדביר את האבולה

זו הפעם השנייה בתוך חצי שנה שהרשויות אוסרות על התגודדויות ועל תנועה ברחובות למשך שלושה ימים, בניסיון להביא למיגור הנגיף הקטלני. גיניאה: רבים מנסים להימלט לשטחנו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

שלטונות סיירה לאון הורו בסוף השבוע על עוצר כלל ארצי למשך שלושה ימים בניסיון נוסף להדביר את נגיף האבולה. בהודעת רשויות הבריאות נאמר כי התגודדויות יורשו רק לצורך טקסים דתיים.

צוותי רפואיים ינצלו את ימי העוצר כדי לבדוק את היקף ההידבקות הנוכחי בנגיף הקטלני, שזוהה בשלוש מדינות במערב אפריקה בשלהי 2013 וגבה עד כה את חייהם של יותר מעשרת אלפים בני אדם. בסיירה לאון לבדה גבה הנגיף את חייהם של יותר מ–3,700 בני אדם.

עוצר ברחובות פריטאוןצילום: אי־פי

הצוותים הרפואיים ממקדים את עיקר פעולתם באזור הבירה פריטאון ובאזורים המיוערים שבצפון המדינה. מחסומים הוקמו ברחבי פריטאון והרחובות התרוקנו מאדם. ההחלטה להכריז על עוצר נבעה בין היתר מהדיווחים שנפוצו באחרונה לפיהם הנגיף חוזר למדינה דרך הים, על ידי ימאים ממדינות שכנות.

בעקבות הטלת העוצר, שלחה גיניאה כוחות שוטרים וחיילים לאזור הגבול המשותף בדרום־מערב המדינה וזאת לנוכח דיווחים על כך שתושבי סיירה לאון מבקשים להיכנס לשטחה כדי להימלט מהמבצע לאיתור חולים. כוחות הביטחון, ובראשם מפקד משטרת גיניאה, נשלחו אתמול בלילה לעיירה פורקאריה והכריזו על האזור מאובטח.

שוק בפריטאון שבימים כתיקונם הומה אדםצילום: אי־פי

סיירה לאון כבר ערכה מבצע דומה בספטמבר אשתקד, כאשר שיעורי ההידבקות במחלה היו גבוהים בהרבה. קרוב ל–12 אלף בני אדם נדבקו באבולה בסיירה לאון, יותר מבכל מדינה אחרת, אבל בשבוע שעבר דווח על מספר המקרים הנמוך מאז יוני — 33 מקרים. "אף שהמבצע הקודם כלל רכיב של חינוך והסברה, הפעם רוב הציבור מודע לסכנת האבולה, ולפיכך הצוותים יכולים להתמקד באיתור חולים", אמר סמואל טוריי, מהמרכז הלאומי להתמודדות עם האבולה בסיירה לאון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ