א־שבאב כבש בסיס צבאי של האיחוד האפריקאי בסומליה

לוחמי הארגון הקיצוני תקפו עם שחר בסיס צבאי בעיירה ג'אנאלה. לפי קצין צבאי בכיר, "אנשים רבים" נהרגו בהתקפה. לטענת הארגון, חיילים שלא נהרגו או נשבו זרקו עצמם למימיו של נהר סמוך

ד־פ־א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד־פ־א

לוחמי א־שבאב השתלטו היום (שלישי) על בסיס צבאי של האיחוד האפריקאי בסומליה, כך אמר סגן מושל מחוז שבלה התחתונה, עבדיפתח עבודללהאי האגי.

מאות חמושים תקפו עם שחר את הבסיס בעיירה ג'אנאלה, השוכנת 75 קילמוטר דרומית למוגדישו, הוסיף קצין צבא בכיר בהתייחסו לאירוע. על פי הקצין שביקש לדבר בעילום שם, במקום שרר "תוהו ובוהו" וככל הנראה נהרגו "אנשים רבים". עדי ראייה אמרו כי ההתקפה החלה עם פיצוץ מכונית ממולכדת. המכונית ניגחה את שער הכניסה לבסיס הצבאי ואז התפוצצה. לאחר מכן הסתערו החמושים על הבסיס. "ראיתי 20 חיילי איחוד אפריקאי מתים... ומספר חיילים שנפצעו ונתפשו על ידי א־שבאב", אמר עד ראייה בשם אחמד האגי.

לוחמי א-שבאב במוגדישו ב-2010צילום: אי־פי

ארגון א־שבאב הודיע כי יותר מ–80 חיילי האיחוד האפריקאי נהרגו בהתקפה. על פי אחד מדובריו של הארגון, שייח עבדיעזיז אבו מוס'אב, חיילים נוספים "זרקו עצמם למימיו של נהר סמוך". את דבריו אמר הדובר בשידור ברדיו "אנדלוס" התומך בפעילות הארגון הקיצוני. לאחר ההתקפה אמרו עדי ראייה כי הם שמעו את החמושים קוראים "אללה אכבר" וראו עשן מיתמר מהבסיס. עוד דווח כי הג'יהאדיסטים החלו בוזזים ציוד. בעת ההתקפה כבר שלט ארגון א־שבאב בחלקים מג'אנאלה.

האיחוד האפריקאי הציב בסומליה יותר מ–20 אלף חיילים כחלק מכוח שמירת השלום הנלחם בא־שבאב. בחודש יוני נהרגו יותר מ–60 חיילים מבורונדי בהתקפת גי'האדיסטים על בסיס צבאי נוסף בסומליה.

בחודש שעבר הודיע ארגון הטרור האיסלאמי א־שבאב כי אנשיו אחראים להתקפה באותו החודש על העיירה מנדרה שבצפון־מזרח קניה. "אנחנו עומדים מאחורי ההתקפה במנדרה. הרגנו יותר מעשרה נוצרים קנייתים", אמר אז דובר הארגון שייח עבדיאסיס אבו מוסאב לסוכנות הידיעות רויטרס. הדובר הוסיף כי "זהו חלק מהמבצע המתמשך שלנו נגד קניה".

ארגון א־שבאב, המקורב לארגון הטרור אל־קאעדה, תוקף בסומליה ובמדינות הסובבות אותה בניסיון להשליט את גרסתו הקיצונית לאיסלאם ולהדיח את ממשלת סומליה, הנתמכת בידי תורמים מהמערב וחיילי שמירת שלום מאפריקה. בעבר שלט א־שבאב באזורים רבים של סומליה, אך לוחמיו הוברחו ממעוזיו במתקפה של צבא סומליה בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ