לפחות 15 הרוגים, בהם פוליטיקאים, בפיגוע כפול במלון בבירת סומליה

המחבלים פוצצו מכונית תופת ואז הסתערו על המלון סחאפי, הפופולארי בקרב פוליטיקאים ואנשי עסקים. מחבל מתאבד פוצץ מטען נוסף בתוך הבניין. כוחות הממשלה דיווחו כי הצליחו להניס את התוקפים

רויטרס וד־פ־א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס וד־פ־א

משטרת סומליה הודיעה כי לפחות 15 בני אדם נהרגו ועשרה נפצעו היום (ראשון) בפיגוע כפול במלון במרכז הבירה מוגדישו. מיד לאחר הפיצוצים הסתערו חמושים על הבניין, ניהלו חילופי אש עם שוטרים וניסו לקחת בני ערובה, כך הודיעו הרשויות במדינה.

מאוחר יותר דווח כי כוחות הממשלה והאיחוד האפריקאי שמוצבים בעיר הצליחו להניס את התוקפים מתוך המלון והירי לפי שעה נפסק. בכיר בממשלה אמר לסוכנות הידיעות ד־פ־א כי בין ההרוגים פוליטיקאים ובכירים במדינה. מלון סחאפי הוא יעד פופולארי בקרב פוליטיקאים ואנשי עסקים במדינה. קצין משטרה בשם מוחמד חוסיין אמר כי בהרוגים מנהל המלון, גנרל צבאי לשעבר ובכירים נוספים.

שוטרים ותושבים מחוץ למלון סחאפי במוגדישו, היוםצילום: אי־פי

ברשת אל־ג'זירה דווח כי ארגון הטרור א־שבאב, המסונף לאל־קאעדה ופועל באזור, קיבל על עצמו אחריות להתקפה. דובר זרוע המבצעים הצבאיים של הארגון, שיח' עבד אל־עסיס אבו מוצאב הודיע כי לוחמיו "נכנסו והשתלטו על המלון שבו מתגוררים האויבים והמבצע עדיין נמשך".

על פי הדיווח, מכונית תופת התפוצצה בכניסה למלון סחאפי ומיד לאחר מכן החלו חמושים לנהל חילופי אש עם השומרים. תוך כדי הירי הגיע מחבל מתאבד ופוצץ את עצמו בתוך המלון. עדי ראייה דיווחו כי בין הפצועים אנשי עסקים מקומיים ועיתונאים.

למרות שהוצאו בכוח מהבירה מוגדישו ומערים נוספות ברחבי סומליה, ממשיכים לוחמי ארגון א־שבאב לבצע תקיפות קשות נגד יעדים שונים בבירה וברחבי המדינה, וכן במדינות שכנות כמו קניה. בשנת 2009 נחטפו מאותו מלון שבו אירע הפיגוע היום שני יועצים ביטחוניים צרפתים.

שיטת הפעולה שבה נעשה שימוש בפיגוע הבוקר מוכרת בקרב הארגון ובחודש פברואר בוצע פיגוע במלון אחר במתווה דומה שבו נהרגו 25 בני אדם. גם אז התפוצצה מכונית תופת בכניסה למלון ואחר כך נכנס מחבל מתאבד ופוצץ את עצמו בתוך הבניין. חודשיים לאחר מכן תקפו חמושים מהארגון קמפוס של אוניברסיטה בגאריסה שבמזרח קניה, פרצו למעונות הסטודנטים ולקחו בני ערובה. שר הפנים של קניה, ג'וזף נקאיסרי, מסר בתום מצור של 15 שעות כי 147 בני אדם נהרגו בהתקפה, וכי בנוסף נהרגו ארבעה מהחמושים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ