סיירה לאון זיהתה יותר ממאה בני אדם שבאו במגע עם נגיף האבולה

28 בני אדם שהוגדרו כבסיכון גבוה הועברו לבידוד בעקבות מותה של בת 22 שזוהתה כחולה בנגיף. בשבוע שעבר הכריז ארגון הבריאות העולמי על סוף התפרצות האבולה במערב אפריקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתמונה נראה רחוב בעיר פריטאון. כמה רכבים חונים לצד הדרך, במרכזה צועדים ארבעה בני אדם, ומעליה נשקף שלט גדול שעליו נכתב "עצרו את האבולה"
שלט מהקמפיין נגד האבולה, בפריטאון בסיירה לאון, בשבוע שעברצילום: אי־פי

סיירה לאון זיהתה יותר ממאה מקרים של בני אדם שבאו במגע עם נגיף האבולה בחלקה הצפוני של המדינה. על פי בכירים במדינה, 28 מאנשים אלו נמצאים בסיכון גבוה. מקרים אלו אובחנו לאחר שבדיקות שנערכו על בת 22 שמתה בשבוע שעבר העלו תוצאות חיוביות להימצאות נגיף אבולה, כך נמסר מהרשויות במדינה המערב אפריקאית. המקרה התגלה יממה לאחר שארגון הבריאות העולמי ׁ(WHO) הכריז על סוף התפרצות הנגיף הקטלני במערב אפריקה.

על פי מנהל המחלקה למחלות, בקרה ומניעה במשרד הבריאות בסיירה לאון, דוקטור פודאי דאפי, הסטודנטית הצעירה לא נקברה כראוי על ידי צוות קבורה. זמן קצר לאחר מותה של הסטודנטית הועברו לבידוד לפחות 28 בני אדם שבאו במגע עם הנגיף ואובחנו כנמצאים בסיכון גבוה. הרשויות עדיין מעריכות את מצבם של 109 בני אדם נוספים. עם זאת, שלושה בני אדם שבאו במגע עם הנגיף נעדרים, כך אמר המתאם הלאומי של המשרד לביטחון לאומי, ישמעל טאראוואלי.

בהתייחסו למקרה המוות האחרון אמר שלשום טאראוואלי כי "אנחנו מודאגים וחוששים מההתפתחות החדשה הזו". טאראוואלי ציין שהאשה מתה בעוד סיירה לאון ציינה את היום ה–68 מתוך 90 ימים של מעקב מוגבר. "האפשרות של התעוררות מחודשת לא היתה בלתי צפויה", אמר.

טאראוואלי ציין כי האשה הצעירה הגיעה למרפאת חוץ במחוז טונקולילי הצפוני בשישי בינואר, ומתה שישה ימים לאחר מכן. קצין הבריאות הראשי בסיירה לאון, דוקטור ברימה קארגבו, אמר כי "החולה הלכה לבית חולים ללא כל סימנים מובחנים של אבולה". לדבריו, היא לא סבלה מחום או אדמומיות בעיניים, אלא רק מסחרחורת קלה.

כ–4,000 בני אדם מתו לפני שסיירה לאון הוכרזה כנקייה מהנגיף הקטלני בשבעה בנובמבר אשתקד. מאז התפרץ הנגיף בסוף 2013 מתו יותר מ–11,300 בני אדם, רובם בסיירה לאון, ליבריה וגיניאה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ