לפחות 35 הרוגים בפיגוע משולב בצפון קמרון

עוד 65 בני אדם נפצעו כשארבעה מחבלים מתאבדים, שככל הנראה הגיעו מניגריה, התפוצצו בעיירה. בכירים במדינה האשימו את בוקו חראם. בתגובה נכנסו חיילים מקמרון לשטח ניגריה והרגו 17 חמושים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ארבעה מחבלים מתאבדים תקפו היום (שני) שוק ועיירה בצפון קמרון סמוך לגבול עם ניגריה והרגו לפחות 35 בני אדם. עוד 65 אחרים נפצעו. כך דיווחו בכירים במדינה.

אף ארגון עדיין לא קיבל אחריות לפיגוע, אולם הבכירים בקמרון האשימו את ארגון הטרור בוקו חראם הפועל בצפון מזרח ניגריה, אך מוציא לפועל פיגועים גם במדינות השכנות הגובלות באזור. במארס אשתקד נשבע הארגון אמונים לארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בסוריה ובעיראק. ארגון בוקו חראם ספג בשנה האחרונה הפסדים רבים בעקבות מבצע רב לאומי של מדינות האזור נגדו, בהן ניגריה, קמרון, בנין, צ'אד וניז'ר.

הבכירים הוסיפו כי המחבלים חצו את הגבול מניגריה. שניים מהמחבלים תקפו שוק בעיירה בודו הסמוכה לגבול ושניים אחרים התפוצצו במקומות אקראיים בתוך העיירה. לדברי שר התקשורת של קמרון איסא טכירומה בקארי, בתגובה לתקיפה נכנסו חיילים מקמרון לתוך שטח ניגריה והרגו 17 לוחמים. "המחבלים הועברו לקמרון על ידי לוחמים של בוקו חראם, אנחנו חייבים לרדוף אותם היכן שרק יהיו", אמר בקארי.

בחודש האחרון נהרגו עשרות בני אדם באזור בתקיפות דומות. ביום שני שעבר התפוצצה מחבלת מתאבדת בת 14 סמוך למסגד והרגה ארבעה בני אדם. זה היה הפיגוע החמישי במסגד בקמרון בתוך פחות מחודש. זו גם לא היתה הפעם הראשונה בה עשה הארגון שימוש במחבלות מתאבדות צעירות. לדברי מומחים, רובן אינן יודעות כלל שהן מחוברות למטעני חבלה כשהן נשלחות לתוך ההמון ובמקרים רבים חגורות הנפץ שלהן מופעלות מרחוק.

חייל ניגרי בעיירה ששוחררה מידי בוקו חראם בצפון מזרח ניגריה, באוקטובר
חייל ניגרי בעיירה ששוחררה מידי בוקו חראם בצפון מזרח ניגריה, באוקטוברצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ