נמצאה אחת מ"נערות צ'יבוק" שנחטפו על ידי בוקו חראם בניגריה

הנערה, שנשאה עמה תינוק, היא הראשונה שהשתחררה מהשבי והיא נמצאה על ידי אזרחים חמושים משוטטת סמוך ליער סמביסה, שהיה בעבר מעוז של ארגון הטרור האיסלאמיסטי

רויטרס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס, גרדיאן

אחת מתוך 219 הנערות שנחטפו על ידי ארגון הטרור האיסלאמיסטי בוקו חראם מבית הספר בעיירה צ'יבוק שבניגריה לפני יותר משנתיים, נמצאה על ידי אזרחים מתנדבים – כך הודיעו היום (רביעי) קרובי משפחה ונציגים של הורי הנערות. לדברי דודה של הנערה, יאקובו נקיי, אחייניתו, אמינה עלי נקיי, נמצאה אתמול משוטטת סמוך ליער סמביסה, לא רחוק מגבול קמרון. יער סמביסה נחשב במשך תקופה ארוכה מעוז של בוקו חראם.

נקיי אמר כי אחייניתו בת ה–19 "בסדר אך סובלת מטראומה". עדיין לא ברור איך השתחררה הנערה. לדברי יו"ר איגוד ההורים של הנערות שנחטפו, ליוואן זאנה, הצעירה "נשאה עמה תינוק, אך אני לא יודע אם זה בן או בת". מושל מדינת המחוז בורנו שבצפון-מזרח ניגריה אישר כי הנערה נמצאה, אך לא מסר עוד פרטים. מאוחר יותר דווח כי לדברי אמינה עלי, רוב הנערות שנחטפן עדיין נמצאות בשבי בוקו חראם באזור יער סמביסה והן תחת שמירה כבדה.

הנערה שנמצאה ותינוקה במיידוגורי שבניגריה, היוםצילום: REUTERS TV/רויטרס

נקיי הוסיף כי הצעירה הובאה חזרה לעיירה צ'יבוק אתמול בלילה והתאחדה עם הוריה. לאחר מכן היא הועברה על ידי חיילים לבסיס צבאי בדמבואה. אמינה עלי היא הנערה הראשונה ששוחררה מבין 219 "נערות צ'יבוק", שחטיפתן זעזעה את העולם. מנהיג הקהילה המקומית פוגו ביטרוס אמר כי יכול להיות שנערות צ'יבוק נוספות חולצו אתמול על ידי המתנדבים הרודפים אחר פעילי בוקו חראם ביער סמביסה.

חבר נוסף באיגוד ההורים של הנערות החטופות, טסמבידו חוסאה אבנה, אמר כי על פי ההערכות רוב הנערות שנותרו בשבי בוקו חראם נלקחו בתחילה למעוזי הלוחמים ביער סמביסה, אולם כיום, לאחר שורה של התקפות צבא נגד הארגון באזור זה, מה שגרם ללוחמים רבים לסגת, מיקומן המדויק לא ידוע. ככל הנראה חלק מהנערות אולצו להתחתן עם הלוחמים או נמכרו כשפחות. בכמה פוסטים בטוויטר כתב אבאנה כי שש מבין נערות צ'יבוק מתו בשבי, ואילו אחרות כנראה עדיין באזור יער סמביסה, שבויות של הארגון.

ב–14 באפריל נחטפו 276 נערות ממעונות בית ספרן בצ'יבוק. 57 מהן הצליחו לברוח מיד לאחר מכן. גורלן של שאר הנערות לא היה ידוע עד מאי 2014, אז פרסם הארגון קלטת שבה נראו חלק מהנערות כשהן חובשות רעלות. השנה נשלחה קלטת נוספת לממשלה ניגריה והיא הסירה את החשש מפני גורלן של הנערות, שכן מאז הקלטת הראשונה לא התקבל סימן חיים מהן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ