אתיופיה: חמושים מדרום סודאן רצחו 28 בני אדם וחטפו 43 ילדים

על פי הרשויות, החמושים משבט מורלה עוד לא הצליחו לעבור את הגבול חזרה לדרום סודאן. הפשיטה האלימה היא דוגמה לדרך שבה מערער המשבר במדינה הצעירה את האזור כולו

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

חמושים מדרום סודאן רצחו 28 בני אדם באתיופה השכנה וחטפו עוד 43 ילדים, כך אמר היום (רביעי) בכיר באתיופיה. זו דוגמה נוספת לכך שהמשבר בדרום סודאן מערער את האזור כולו.

הפשיטות האלימות אירעו בתחילת השבוע בגמבלה סמוך לגבול בין המדינות, על פי הרשויות הן נערכו בראשון ובשני. "בני שבט מורלה ביצעו את התקיפה", אמר דובר הממשל, "הם ברחו עם 43 ילדים, וצבא אתיופיה במצוד אחריהם". לדבריו, המפגעים עוד לא עברו את הגבול בחזרה לדרום סודאן.

צבא דרום סודאן ב-2012
צבא דרום סודאן ב-2012צילום: אי־אף־פי

דרום סודאן נתונה במלחמת אזרחים מדצמבר 2013, אז פיטר הנשיא סלבה קיר משבט דינקה את סגנו ריק מצ'אר משבט נואר. בעקבות הלחימה שפרצה יותר משלושה מיליון בני אדם נמלטו מבתיהם. חלקם הפכו פליטים במדינות שכנות, בעיקר באתיופיה, אוגנדה, קניה וסודאן. מנהיגים במדינות אלה הביעו חשש שהאלימות בדרום סודאן תזלוג לארצותיהם. 

התקיפה השבוע אירעה כשנה לאחר פשיטות דומות באתיופיה גבול דרום סודאן, אז נהרגו יותר מ–200 איש וכ–160 ילדים נחטפו. כמאה מילדים אלה הצליחו לחזור לאתיופיה, אולם השאר עדיין בידי שוביהם. 

בדרום סודאן הוכרז בחודש שעבר רעב המוני, שהמלחמה היתה אחת מסיבותיו. בהצהרה של האו"ם נכתב כי מאה אלף איש במדינה סובלים מרעב, אך המספר עלול לזנק בקרוב למיליון. בנוסף, הוועדה לזכויות אדם של האו"ם הזהירה בדצמבר כי בכמה אזורים בדרום סודאן ישנו טיהור אתני קשה שכמעט משתווה לזה שאירע במהלך רצח העם ברואנדה לפני 22 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ