לפחות 19 הרוגים בתקיפת איסלאמיסטים על מלון ופיצרייה בבירת סומליה

חמושים מארגון א-שבאב פוצצו אמש מכונית תופת ואז השתלטו על המסעדה ולקחו בני ערובה. מאמצי החילוץ הסתיימו רק הבוקר לאחר שכל התוקפים נהרגו. חשש שמספר ההרוגים יעלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים מפנים פצוע מהמסעדה שהותקפה, הלילה
חיילים מפנים פצוע מהמסעדה שהותקפה, הלילהצילום: /אי־פי

לפחות 19 בני אדם נהרגו בהתקפה משולבת של חמושי ארגון הטרור האיסלאמיסטי א-שבאב במוגדישו בירת סומליה. החמושים פוצצו אמש (רביעי) מכונית תופת בכניסה למלון בעיר ואז השתלטו על מסעדה סמוכה ולקחו בני ערובה. האירוע הסתיים רק הבוקר לאחר שכוחות הביטחון המקומיים הרגו את חמשת התוקפים. הארגון קיבל אחריות על הפיגוע באתר האינטרנט שלו.

האירוע החל בפיצוץ מכונית התופת בשערי המלון "פוש" בעיר. לאחר מכן התקדמו חמשת התוקפים ל"בית הפיצה", מסעדה פופולרית סמוכה, והשתלטו עליה. לדברי ניצולים, התוקפים עברו מחדר לחדר וירו בסועדים ובצוות המסעדה.

"הם הרגו את כל מי שהבחינו בו. לא האמנתי שאראה שוב את אור היום", אמרה סיידה חוסיין, סטודנטית שבילתה במקום וניצלה לאחר שהתחבאה מתחת לשולחן גדול. ניצול אחד, עדן קארי, נורה ברגלו לאחר שתוקף הבחין בו כשהוא מסתתר מאחורי וילון בחדר חשוך.

המאמצים להרוג את החמושים ולשחרר את בני הערובה התעכבו עקב החשיכה, שאילצה את כוחות הביטחון להמתין לעלות השחר. חיילים הקיפו את המבנה וירו על התוקפים ממקלעים שמותקנים על גבי כלי רכב. פיצוצים עזים העיפו את הגגות של המסעדה ומבנים סמוכים.

לפי גורמי ביטחון מקומיים, כוחות מיוחדים של צבא סומליה שחררו 50 בני אדם שהוחזקו כבני ערובה במסעדה. במוגדישו חוששים שמספר ההרוגים יעלה כשכוחות ההצלה יסיימו לפנות את הנפגעים מהמסעדה.

ארגון א-שבאב נלחם בממשלה הנתמכת על ידי האו"ם במוגדישו במטרה לייסד מדינת שריעה, וחמושיו תוקפים גם בקניה וניגריה הסמוכות. ארה"ב מסייעת לממשלה המקומית להילחם בארגון, שבשבוע שעבר הרגו חמושיו עשרות חיילים ואזרחים כשתקפו בסיס צבאי בצפון מזרח המדינה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ