א-סיסי נבחר לכהונה נוספת כנשיא מצרים ברוב של 97%

בבחירות התמודד מול הנשיא אדם אחד בלבד. מספר הבוחרים עלול לשמש כסימן תבוסה עבור א-סיסי, שהגדיר את הבחירות כמשאל עם על תפקודו וזכה באופן יחסי לפחות קולות מלפני ארבע שנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
א-סיסי בקהיר, בחודש ינואר

נשיא מצרים עבד אל־פתח א־סיסי נבחר לכהונה נוספת ברוב של 97% מהקולות, כך לפי תוצאות הבחירות הרשמיות שפורסמו היום (שני). זהו אותו אחוז בזכותו נבחר לכהונתו הראשונה ב-2014, אך מספר המצביעים לו היה נמוך באופן יחסי לפעם הקודמת.

אחוז ההצבעה בבחירות לנשיאות עמד על 41%, למרות המאמצים להביא כמה שיותר אזרחים לקלפיות. מספר הבוחרים עלול לשמש כסימן תבוסה עבור א-סיסי, שהגדיר את הבחירות כמשאל עם על תפקודו כנשיא, כיוון שבבחירות הקודמות הצביעו בבחירות 47% מבעלי זכות ההצבעה. עם זאת, הנשיא המכהן זכה ב-21.8 מיליון קולות לעומת 656,534 ליריבו.

בבחירות התמודד מול א-סיסי אדם אחד בלבד, מוסא אוסמן מוסא, לאחר ששאר המתמודדים פרשו מהמרוץ בחודש ינואר. מלבדם נעצר המתמודד המרכזי, ומתמודדים אפשריים אחרים נמנעו מלהתמודד. א-סיסי אמר כי היה רוצה לראות מועמדים נוספים מתמודדים מולו, וכי אין לו חלק במשיכת ההתמודדות של יריביו. בין המתמודדים לשעבר במרוץ לנשיאות שאולצו לפרוש ממנו או נעצרו, גם ראש ממשלה לשעבר,רמטכ"ל לשעברעורך דין לזכויות אדם וחבר פרלמנט לשעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ