שבוע לאחר שהכריזה על מיגור האבולה, קונגו מדווחת על התפרצות הנגיף

20 בני אדם מתו מהנגיף במחוז צפון קיבו, שנמצא 2,500 קילומטר ממוקד ההתפרצות הקודמת. השימוש בחיסונים הוכיח עצמו כיעיל, אך במחוז מיליציות חמושות שיקשו על הצוותים הרפואיים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
צוותים רפואיים המטפלים באבולה בקונגו, במאי
צוותים רפואיים המטפלים באבולה בקונגו, במאיצילום: John Bompengo/אי־פי
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

לפחות 20 בני אדם מתו בהתפרצות מחודשת של נגיף האבולה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, שבוע לאחר שהממשלה בקינשסה הודיעה על מיגורו. "הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ניצבת בפני מגפה חדשה", נמסר בהודעת משרד הבריאות.

לדברי שר הבריאות אולי אילונגה קלנגה, הרשויות במחוז צפון קיבו הודיעו בסוף השבוע על חשד ל-26 מקרים של אבולה. דגימות דם של ששת החולים שנותרו בחיים נבדקו השבוע, וארבע מהן התבררו כחיוביות.

הודעת המושל

מנהל ארגון הבריאות העולמי WHO ד"ר טדרוס אדהנום כתב בטוויטר כי צוותים רפואיים נוסעים לצפון קיבו. הוא הצהיר כי אבולה עודנה מהווה איום על קונגו. מושל המחוז הזהיר את התושבים בטוויטר. "דחוף!!!", כתב ושיתף את הודעת משרד הבריאות.

זו ההתפרצות העשירית במדינה של אבולה, וירוס הגורם לחום גבוה ודימום. באפריל פרצה המגפה במבאנדקה - 2,500 קילומטר ממוקד ההתפרצות החדשה. 33 בני אדם מתו, ובעזרת חיסונים חדשים מיגורה הוכרז בתוך שלושה חודשים. ההצלחה המהירה במיגור המגפה זכתה לשבחים ממערכות הבריאות במדינה ובעולם. "נלחם במגפה הזו, כפי שנלחמנו בקודמת", הצהיר מנהל WHO. 

אולם המאמצים למגר את המגפה הפעם עלולים להיות קשים יותר, שכן המחוז נחשב למעוז של מיליציות חמושות וחיים בו יותר ממיליון עקורים. "זו סביבה שונה מהאזור שבו פעלנו עד כה", הוסיף סגן מנהל הארגון ד"ר פיטר סלמה, "זה אזור עימות פעיל. אחד המכשולים הגדולים יהיה להצליח לגשת בביטחה לנדבקים". 

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ