מעבורת טבעה בטנזניה, חשש לחיי מאות בני אדם

הממשלה אישרה כי 42 נוסעים מתו בטביעת מעבורת באגם ויקטוריה, אך גורלם של רבים לא ידוע. גורם ממשל: על כלי השיט היו כ-500 בני אדם - הרבה מעבר למותר. פעולות החילוץ נדחו לבוקר

הארץ
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
רויטרס

ממשלת טנזניה חוששת לחייהם של יותר מ-200 בני אדם שהיו על מעבורת שטבעה היום (חמישי) באגם ויקטוריה. ראש מחוז אוקרווה, קולונל לוקאס מאגמבה, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי יש אישור למותם של 42 בני אדם ושפעולות החילוץ וההצלה נדחו למחר עד עלות השחר.

ממשלת טנזניה קראה לציבור לשמור על סבלנות ולהמתין עד תום פעולות החילוץ שאותן מבצעים הצבא ביחד עם תושבים מקומיים. "לפי דיווחים שבדיוק קיבל הנשיא ג'ון מגופולי מהרשויות במוואנזה, מספר ההרוגים עומד כעת על יותר מ-40", אמר גרסון מסיגווה, דוברו של נשיא טנזניה, בהודעה שמסר לטלוויזיה הממלכתית. 34 בני אדם חולצו.

על פי דיווח אחד, המעבורת אם וי נייררה נשאה על סיפונה יותר ממאה נוסעים, ובדיווח אחר נטען מפי גורם ממשל שעל כלי השיט היו בין 400 ל-500 בני אדם - הרבה מעבר למכסה המותרת. כלי השיט טבע בסמוך לאי אוקרה. "היו יותר ממאה נוסעים על הסיפון כשהמעבורת טבעה, קיים חשש למספר משמעותי של אנשים שאיבדו את חייהם", אמר ג'ורג' ניימהה, ראש המועצה המחוזית באוקרווה. עוד נמסר שהמעבורת נשאה מטען בנוסף למאות נוסעים.

סיבת התאונה עדיין איננה ידועה, אבל במקרים דומים רבים בעבר הייתה זו צפיפות יתר שגרמה לטביעות כלי שיט במדינה ובכלל באגם ויקטוריה, אזור שלחופיו מצויות גם אוגנדה וקניה. לפני שש שנים מתו 144 בני אדם כשמעבורת עמוסה בנוסעים טבעה באי זנזיבר, חבל ארץ ששייך לטנזניה. ב-1996 נהרגו לפחות 500 בני אדם בטביעת מעבורת באגם ויקטוריה, באותו אזור שבו טבעה היום המעבורת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ