טביעת המעבורת בטנזניה: לפחות 86 נהרגו, הערכות שמספר ההרוגים יגיע ל-200

מאמצי החילוץ באגם ויקטוריה הופסקו לאורך הלילה וחודשו הבוקר. בתקשורת המקומית דווח כי מספר הנוסעים עלה במאות על הכמות המותרות, ומפקד המשטרה טען שלא היו אזרחים זרים על הסיפון

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פעולות החילוץ באגם ויקטוריה, היום
פעולות החילוץ באגם ויקטוריה, היוםצילום: REUTERS TV/רויטרס

לפחות 86 בני אדם נהרגו ועשרות אחרים מוגדרים נעדרים, בטביעת מעבורת באגם ויקטוריה שבטנזניה. מספר ההרוגים צפוי לעלות בשעות ובימים הקרובים, כל עוד מאמצי החילוץ נמשכים, כך לפי נציב מחוז מוונזה, ג'ון מונגלה. מספר הנוסעים על הספינה הגדולה לא פורסם, ובתקשורת המקומית דיווחו כי היו על הספינה כ-500 בני אדם – הרבה יותר מהכמות המותרת.

פקידים מהמחוז העריכו כי מספר ההרוגים הסופי יהיה יותר מ-200 בני אדם. צוותי החילוץ הפסיקו את המאמצים להציל את הטובעים בשעות הלילה, והבוקר שבו לעבודתם, לאחר שבשעות הערב אתמול חולצו מהספינה השוקעת 37 בני אדם. אחד מכל התקשורת בטנזניה דיווח כי אין רישומים על זהות הנוסעים או מספרם שכן המכונה שהנפיקה את כרטיסי הנסיעה ניזוקה מהמים.

מיקום טביעת הספינה באגם ויקטוריה

מפקד משטרת מחוז מוונזה, ג'ונתן שאנה, אמר כי לפי מיטב ידיעתו לא היו אזרחים זרים על הסיפון. הספינה עשתה את דרכה מהאי אוקרה לאי אוקרווה כשטבעה. לא ברור מה הוביל לטביעתה, וייתכן שהטביעה קשורה למספר האנשים הגדול שהיה על סיפונה.

אירועי טביעה אינם נדירים באגם ויקטוריה שבמזרח אפריקה ולחופו שוכנות טנזניה, אוגנדה וקניה. ב-1996, למעלה מ-800 בני אדם מתו בטביעתה של ספינת נוסעים באגם. לפני 7 שנים מתו כמעט 200 בני אדם בטביעת מעבורת באוקיינוס ההודי ליד חופי טנזניה ומול האי זנזיבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ