הארץ

53 בני אדם נהרגו ויותר ממאה נפצעו בשרשרת פיגועים שאירעו בסוף השבוע בבירת סומליה, מוגדישו. קיצונים איסלאמיסטים פוצצו ארבע מכוניות ממולכדות מחוץ למלון פופולרי בעיר ביום שישי אחר הצהריים. שלוש מכוניות התפוצצו בזו אחר זו מול הכניסה למלון ואילו הרביעית הופעלה בזמן שכוחות החילוץ ניסו לפנות פצועים מהזירה.

מוחמד חוסיין, בכיר במשטרה המקומית, אמר כי רבים מהפצועים סובלים מפגיעות קשות ולכן מספר ההרוגים עשוי לעלות. "רוב האנשים האלה הם אזרחים שעברו באזור בזמן הפיגוע", אמר עבד אלהי אחמד, בכיר בכוחות הביטחון הסומליים.

פצוע מפונה מזירת הפיגוע בסומליה, שלשוםצילום: FEISAL OMAR/רויטרס

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי ארגון א-שבאב, המסונף לאל-קאעידה, קיבל אחריות על הפיגוע. באחרונה ביצע ארגון הטרור כמה פיגועים במדינה, בה הוא נלחם זה יותר מעשור נגד הממשלה הסומלית. הפיגועים בסוף השבוע אירעו מול מלון סחאפי ומטה החקירות הפליליות של המשטרה.

"למרות שהמחבלים השתמשו במכוניות ממולכדות כדי להיכנס עמן במבנים, כוחות הביטחון הצליחו לעצור אותם", אמר אחמד. "כל המחבלים נהרגו מחוץ למבנים", הבהיר. לפי כמה גורמים, אחד ההרוגים בפיגועים הוא בנו של בעלי המלון, עבד ראשיד אילקייט, שבעצמו נהרג בפיגוע אחר של א-שבאב במקום בנובמבר 2015.

א-שבאב אמנם נסוג מהבירה מוגדישו על ידי חיילי האיחוד האפריקאי ב-2011, אולם הוא עדיין חולש על אזורים בפרברי העיר ונוהג לתקוף לעתים קרובות יעדים ממשלתיים, צבאיים ואזרחיים במוגדישו ובערים אחרות באזור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ