רויטרס
ניו יורק טיימס

לפחות 15 בני אדם נהרגו אמש (שלישי) במתקפת חמושים מארגון א-שבאב על מלון יוקרה ומתחם משרדים בו יושבות חברות זרות בניירובי בירת קניה. אחד החמושים נעצר. התקיפה התרחשה לקראת מתן פסק הדין במשפטם של ארבעה מחברי הארגון שהואשמו בתקיפה דומה בקניון לפני חמש שנים.

במהלך הלילה, כ-12 שעות לאחר שהחלה המתקפה, חולצו כמה עשרות אזרחים ממתחם המלון תחת חילופי אש כבדים בין כוחות הביטחון הקנייתים לבין הטרוריסטים במקום. שר הפנים של קניה מסר כי "האיום לציבור באזור הוסר" וכי כל הלכודים חולצו בשלום. טרם פורסמה רשימת ההרוגים בפיגוע, אולם משרד החוץ של ארה"ב אישר כי אזרח אמריקאי נהרג. עוד דווח כי בין ההרוגים גם אזרח בריטי.

זירת הפיגוע, אתמולצילום: AFP

לפי המשטרה המקומית, במהלך התקיפה התרחש פיגוע התאבדות במבואת המלון. אף שא-שבאב קיבל אחריות לתקיפה, המפכ"ל, ג'וזף בוינט, סרב לכנותה "פיגוע טרור". הוא הוסיף שהמצב תחת שליטה וששוטרים מחפשים אחר חשודים נוספים.

עדים אמרו לרשת החדשות KTN שארבעה בני אדם זינקו מרכב לבן, פתחו באש בעודם רצים לעבר מחסום הכניסה למתחם, ופרצו פנימה לתוך הבניין. "התחלתי לשמוע יריות, ואז ראיתי אנשים בורחים ומרימים ידיים, כמה נכנסו לבנק להתחבא", סיפרה עדה שעובדת באזור לסוכנות הידיעות רויטרס.

מחוץ לקומפלקס המשרדיםצילום: THOMAS MUKOYA/רויטרס

כוחות משטרה ולוחמה בטרור הגיעו במהרה למקום. אדם אחד נצפה יוצא מהבניין כשהוא מכוסה בדם, אחריו יצאו אנשים נוספים שלא היה ברור אם נפצעו. "ניסיתי לברוח עם חברה אבל היא התעלפה, אז נאלצתי לעזוב אותה ולהתחבא באחד מתאי השירותים", אמרה אשה נוספת לרשת KTN.

כוחות צבא נערכים לפרוץ למקוםצילום: Khalil Senosi/אי־פי

אנשי א-שבאב, ארגון אסלאמי קיצוני הקשור לאל קאעידה, תקפו לפני שלוש שנים בסיס קנייתי בסומליה והרגו כ-140 חיילים. הקבוצה היתה גם אחראית לתקיפה בקניון ווסטגייט בניירובי לפני חמש שנים שבה נהרגו 67 אנשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ