החרפה באלימות האתנית במאלי: 95 בני אדם נהרגו בטבח בכפר

19 בני אדם נעדרים בטבח שאירע אתמול בכפר סאבון של שבט דאגון. על פי ההערכות, הוא בוצע כנקמה על תקיפה קטלנית אחרת שנערכה בחודש מארס ומיוחסת למיליציה של השבט שהותקף

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חייל בזירת התקיפה נגד שבט פולאני במרכז מאלי בחודש מארס האחרון
לוגו אי-פי

לפחות 95 בני אדם נהרגו אתמול (שני) בכפר סאבון של שבט דאגון שבמאלי בטבח על רקע אתני שמאיים לערער את יציבותה של המדינה המערב אפריקאית. כך הודיע בכיר בממשלה המקומית. שום גורם לא נטל עדיין אחריות לתקיפה, אך ייתכן שהיא בוצעה כמעשה תגמול על תקיפה אחרת.

באחרונה נרשמה מתיחות במדינה אחרי שמיליציה משבט דאגון, הידועה בשם דן נה אמבסגו, הכחישה כי היא שלחה את לוחמיה לבצע את שפיכות הדמים בחודש מארס שהותירה 175 הרוגים. למרות ההכחשה, נשבעו מנהיגי שבט יריב בשם פולאני כי יוציאו לפועל פעולות תגמול.

אמאדו סנגו, דובר המשרד לביטחון פנים של מאלי, אמר כי נוסף להרוגים אתמול ישנם עוד 19 בני אדם נעדרים בכפר סאבון, שהותקף בשעות הבוקר המוקדמות ונחשב למעוז של מיליצית דן נה אמבסגו.

לפי הממשלה במאלי, התוקפים נחשבים לטרוריסטים. לדבריה, הם הותירו מאחוריהם גם בתים שרופים והרגו בהמות וחיות. כוחות צבא מתוגברים נשלחו כדי לתפוס את האחראים. האלימות האתנית הולכת ומסלימה במרכז מאלי בשנים האחרונות, בעיקר בגלל לנוכחותם של קיצונים איסלאמיסטים שנעים דרומה ממעוזיהם בצפון השחון.

שבט הפולאני מואשם בשיתוף פעולה עם הקיצונים שטוענים כי הם חלק מארגון המדינה האיסלאמית בסהרה הגדולה. באחרונה הם תקפו כמה כפרים של שבט דאגון ומנעו מהתושבים המקומיים לעבד את אדמותיהם. חברי הפולאני מצדם טענו כי אנשי דאגון משתפים פעולה עם צבא מאלי.

המתיחות במרכז מאלי כבר הביאה לעקירתם של כ-60 אלף בני אדם מבתיהם, כתב באחרונה מזכ"ל האום אנטוניו גוטיירש. הוא הוסיף כי הוא מזועזע נוכח העלייה באלימות ונוכח השפעתה על האזרחים במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ