לפחות 26 הרוגים במתקפת טרור במלון בדרום סומליה

התקיפה של ארגון א-שבאב נמשכה יותר מ-14 שעות, ובמהלכה נורו למוות כל התוקפים שהתבצרו במלון. בין ההרוגים זרים רבים ועיתונאית קנדית ממוצא סומלי. עוד 56 נפצעו

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת ההתקפה בסומליה, היום
לוגו אי-פי
אי-פי

לפחות 26 בני אדם נהרגו בהתקפה של ארגון הטרור א-שבאב על מלון בעיר הנמל קיסמאיו שבדרום סומליה. ההתקפה נמשכה כל הלילה והבוקר, ובמהלכה ניהלו כוחות הביטחון חילופי אש כבדים עם המחבלים שהתבצרו במבנה. בהרוגים ישנם כמה זרים מקניה, טנזניה, ארה"ב ובריטניה ועיתונאית סומלית-קנדית.

56 בני אדם, בהם שני אזרחים סינים, נפצעו בהתקפה.  לפחות ארבעה חמושים של א-שבאב נכנסו למלון אסאסי אתמול בערב. הם פוצצו בכניסה למלון מכונית ממולכדת ופרצו לתוכו תוך שהם יורים לכל עבר. המלון אהוד במיוחד על פוליטיקאים ומחוקקים מקומיים.

ההתקפה נמשכה יותר מ-14 שעות. בסופה ירו חיילים סומלים למוות בכל התוקפים בתוך המלון. ארגון א-שבאב, המסונף לארגון אל-קאעדה קיבל אחריות להתקפה. העיר קיסמאיו נחשבה עד היום ליחסית לשקטה בשנים האחרונות.

העיתונאית הקנדית חודאן נאלאיה נהרגה במלון עם בעלה פאריד ג'אמה סולימאן. "אני הרוס לחלוטין מהחדשות על מותם של אחותנו היקרה חודאן נאלאיה ובעלה בהתקפת הטרור בסומליה היום", כתב אימאם מטקסס בשם עומר סולימאן שהכיר את העיתונאית, "איזה אובדן", הוסיף. נאלאיה נולדה בסומליה אולם בילתה את מרבית חייה בקנדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ