תלמידה בקניה שמה קץ לחייה: "המורה השפילה אותה בגלל שהיתה במחזור"

אמה של הנערה בת ה-14 סיפרה שמורתה כינתה אותה "מלוכלכת" מול חבריה לכיתה כי שמלתה היתה מוכתמת בדם: "לא היה לה משהו להשתמש בו כתחבושת ונאמר לה לעזוב את הכיתה ולעמוד בחוץ"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיעור בלט בניירובי, קניה, ב-2016
לוגו הארץ
הארץ

תלמידת בית ספר בקניה שמה קץ לחייה לאחר שמורתה השפילה אותה משום שבגדיה הוכתמו בזמן המחזור החודשי שלה, כך דיווחה היום (רביעי) רשת BBC הבריטית.

כלי תקשורת במדינה דיווחו שכ-200 בני אדם הפגינו מחוץ לבית הספר לאחר שהתלמידה בת ה-14, כפי שסיפרה אמה, תלתה את עצמה. עוד דווח שהמשטרה המקומית השתמשה בגז מדמיע כדי לפזר את המפגינים ועצרה חמישה מהם. המפגינים, רובם הורים, דרשו מהנהלת בית הספר הסברים וטענו שהיתה זו טעות מצדה של המורה להשפיל את התלמידה בנוכחות חבריה התלמידים על דבר כה טבעי כמו וסת.

אמה של הנערה, ביאטריס צ'פקורו, סיפרה שמורתה כינתה אותה "מלוכלכת" משום שהכתימה את מדי בית הספר קביאנגק, הנמצא מערבית לבירה ניירובי. "לא היה לה משהו להשתמש בו כתחבושת. כשהדם הכתים את הבגדים שלה, נאמר לה לעזוב את הכיתה ולעמוד בחוץ", צוטטה האם בתקשורת המקומית. לדבריה, בתה הגיעה הביתה וסיפרה לה מה קרה בבית הספר. כשהאם הלכה להביא לה מים, בתה שמה קץ לחייה.

לפי העיתון הקנייתי "הסטנדרט", משטרת קניה מסרה שהיא חוקרת את האירוע, אולם אמה של הנערה ומשפחתה טוענים שברור מאוד מה הוביל למות התלמידה. "זה היה מאוד לא אנושי מצד המורה להשפיל אותה, וזו הסיבה שהיא תלתה את עצמה. המורה צריכה לקחת אחריות", אמר אחד מקרובי משפחתה של התלמידה.

כמה מההורים שהפגינו מחוץ לבית הספר אמרו כי זה אבסורדי שמורה משפילה ילדה בגלל מחזור חודשי. "זה לא בסדר שמורה משפילה ילדה בפני תלמידים אחרים בגלל המחזור שלה. איך בת 14 יכולה לעמוד בפני השפלה כזאת?", אמר הורה אחד.

בשנת 2017 אושר בקניה חוק שמספק תחבושות היגייניות בחינם לתלמידות בית ספר. עם זאת, ועדה פרלמנטרית חוקרת כעת מדוע החוק לא מיושם בכל בתי הספר ברחבי המדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ