האשה הסודאנית שנגזר עליה עונש מוות, שוחררה ונעצרה שוב, מתראיינת מחרטום

האשה שנידונה למוות על שעזבה לכאורה את האיסלאם נמצאת עם משפחתה בחרטום וכעת מדברת לראשונה ממקום מסתורה, בין השאר על הלידה בכלא

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

השבועות האחרונים לא היו קלים עבור מרים אברהים, אזרחית סודאן בת 27. בסוף חודש מאי, בעודה בהריון, גזר עליה בית המשפט במדינה עונש מוות לאחר שהורשעה בניאוף ובכפייה. לאחר התערבות בינלאומית, בין היתר משום שבעלה הוא נוצרי בעל אזרחות אמריקאית, שוחררה אברהים לפני כשבוע, בהחלטת בית הדין לערעורים במדינה.

אברהים חשבה שהיא חופשיה סופסוף, אולם יום לאחר מכן הייתה שוב בחזקת המשטרה. כעת היא ניצבת בפני אשומים חדשים: זיוף המסמכים איתם ניסתם לעזוב את סודאן לארצות הברית.

בשיחה עם כתבת רשת סי-אן-אן מבית מסתור בו היא שוהה בחרטום, סיפרה איברהים על חוויותיה מהכלא, ועל החששות שלה מהעתיד: "ילדתי כשרגליי קשורות. לא יכולתי לפתוח את רגליי והמיילדת נאלצה להרים אותי מהשולחן". כעת הרופאים חוששים מהשפעת נסיבות הלידה על בריאותה של הילדה. "ייתכן שבעתיד היא לא תוכל ללכת כראוי", סיפרה איברהים על בתה התינוקת.

צפו בשיחה של מרים אברהים עם כתבת סי-אן-אן נימה אבאגיר:

אברהים נולדה לאב מוסלמי ולאם נוצרייה, ונידונה למוות לאחר שהורשעה בנטישת דתו של אביה ובנישואים לגבר נוצרי – מעשה שדינו מוות לפי פוסקים מוסלמים במדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ