רויטרס
אי-פי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום (שלישי) כי הוא טעה בעניין ההתערבות בבחירות בארה"ב, ואמר כי הוא "לא רואה סיבה מדוע רוסיה לא יכולה להיות האחראית להתערבות הזו". לדבריו, הוא מסכים עם ממצאי המודיעין בארצו כי רוסיה התערבה בבחירות וניסתה להשפיע על תוצאותיהן.

טראמפ נאלץ לספוג ביממה האחרונה ביקורת קשה בעקבות פגישתו ומסיבת העיתונאים המשותפת שערך עם נשיא רוסיה פוטין בהלסינקי, זאת אפילו מכלי תקשורת שאוהדים אותו בדרך כלל כמו רשת FOX האמריקאית. רבים בארה"ב רואים בפוטין יריב עריץ שניסה לפגוע במערכת הדמוקרטית של המדינה. המבקרים גם טענו שטראמפ לא עמד לצדו של המודיעין האמריקאי שמסקנותיו היו חד משמעיות ולפיהן רוסיה ניסתה להשפיע על תוצאות הבחירות במדינה.

טראמפ הבהיר כי הוא טעה במסיבת העיתונאים ובמקום להגיד שהוא לא רואה סיבה מדוע רוסיה היא לא זו שהתערבה בבחירות בארה"ב - טענה שהנשיא פוטין דחה שוב ושוב - הוא אמר שהוא לא רואה סיבה מדוע רוסיה היא זו שהתערבה. טראמפ, ששוחח עם כתבים בחדר הסגלגל בבית הלבן, אמר כי יש לו אמון מלא ותמיכה מלאה בסוכנויות המודיעין האמריקאיות.

עם זאת הוא הבהיר כי למעשיה של רוסיה לא היו כל השפעה על תוצאות ההצבעה וכי ממשלו עובד בנמרצות כדי להגן על הליך ההצבעה בבחירות האמצע קדנציה לבית הנבחרים ולסנאט שייערכו בנובמבר 2018.

במהלך מסיבת העיתונאים אתמול עם פוטין בהלסינקי הכחיש טראמפ מעורבות כלשהי ואמר כי הוא מאמין לפוטין בנושא, שכן הוא דיבר בכוח ובעוצמה. "אין לי סיבה לא להאמין לו", אמר. "לא היתה מעורבות רוסית, לא היה שיתוף פעולה. ניצחתי את הילרי קלינטון בקלות, עצוב שיש בכלל ספק בנושא. לא היה שיתוף פעולה עם הרוסים והמחשבה הזאת הרסה את היחסים בין המדינות. עשינו עבודה נהדרת כשניצחנו בבחירות, ניצחנו חד וחלק. לא היה שיתוף פעולה - לא הכרתי את הנשיא - לא היה לי עם מי לשתף פעולה. האנשים המעורבים משקרים. הוצאנו לפועל קמפיין מדהים ולכן ניצחנו".

תגובות