הפעם, היהודים לא מחמיצים הזדמנות להחמיץ הזדמנות

ככל שעובר הזמן, הגאוניות הטקטית של תנועת החרם על ישראל מתבהרת. גינוי אמיתי של יהודי ארה"ב את הרחבת ההתנחלויות יביא לשיפור המצב

פיטר ביינרט
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
פיטר ביינרט

תאמרו מה שאתם רוצים לומר על המוסריות הכפולה של תנועת BDS (חרם, שלילה וסנקציות — Boycotting, Divesting and Sanctioning) נגד ישראל. (כמו דוד גרוסמן ועמוס עוז אני תומך רק בהחרמת התנחלויות ומצהיר על תמיכתי בזכותה של ישראל להתקיים), אך ככל שעובר הזמן, הגאוניות הטקטית של BDS מתבהרת יותר ויותר.

בתקופה שבה מנהיגיהם מפולגים ובני עמם מפוצלים גיאוגרפית, החרם על ישראל מאחד את הפלסטינים כמו שלא איחד אותם שום דבר בהיסטוריה הקרובה. לפלסטינים צעירים רבים, שנפשם נקעה גם מפתח וגם מחמאס, תנועה זו מציעה סוג של פעולה פוליטית שאיננה מוכתמת על ידי שחיתות, תיאוקרטיה, שיתוף פעולה ודיכוי פנימי. בתור תנועה לא־אלימה, היא ממקדת מחדש את המאבק הפלסטיני הרחק מהפגמים המוסריים של מורשת אש"ף ומהטרור של חמאס, ובמקום, מקשרת אותו לגדולת התנועה נגד האפרטהייד. וכשהיא שמה את הדגש על פעילים בינלאומיים ולא פוליטיקאים פלסטינים, היא הופכת את המאבק הפלסטיני לאוניברסלי, למשהו שהשמאל העולמי — שגם כך נוטה לראות את הסכסוך הישראלי־פלסטיני במונחים קולוניאליסטיים — אינו יכול לעמוד בפניו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ