פסיקה תקדימית בארה"ב: תלמיד טרנסג'נדר שנולד כאשה רשאי להשתמש בשירותי בנים

ההחלטה, שהתקבלה על רקע החקיקה נגד להט"בים בצפון קרוליינה, קובעת לראשונה כי זכותם של תלמידים להשתמש בשירותים לפי זהותם המגדרית ולא על סמך המין בו נולדו

ריצ'ארד פוסה, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריצ'ארד פוסה, ניו יורק טיימס

כמה שבועות לאחר שחוק חדש בצפון קרוליינה שם את סוגיית זכותם של טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות, להיכנס לתאי שירותים על פי זהותם המגדרית, במרכז המאבק התרבותי במדינה, פסק אתמול (שלישי) בית משפט לערעורים בריצ'מונד בווירג'יניה לטובתו של תלמיד טרנסג'נדר שנולד כאשה וביקש להשתמש בשירותי גברים בתיכון בו הוא לומד.

פעילים למען זכויות להט"ב בארה"ב ציינו כי פסיקה זו נוגעת גם לחקיקה השנויה במחלוקת שאושרה בחודש שעבר בצפון קרוליינה, המגבילה את הטרנסג'נדרים לכניסה לשירותים אך ורק לפי המין שמצוין במסמכי הלידה שלהם במבנים ממשלתיים בהם בתי ספר ציבוריים, ולא לפי מגדרם החדש. לדברי הפעילים, הפסיקה החדשה לטובת התלמיד גאבין גרים מוירג'יניה, הופכת את החוק בצפון קרוליינה לכזה שמפר את סעיף מספר תשע לחוק הפדרלי שאוסר על אפליה מגדרית בבתי ספר. "התקווה שלנו היא שבתי הספר בצפון קרוליינה יחזרו בהם באופן מידי מהחוק המפלה, כבר מחר", אמרה שרה וורבלו, מנכ"לית הארגון למען להט"ב, קמפיין זכויות אדם.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ